Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A lötyik összetételénél mit...

A lötyik összetételénél mit befolyásol a VG/PG szám?

Figyelt kérdés
Azt már kiderítettem, hogy a VG az Vegetable Glicerin, a PG pedig Propilén-Glikol, de igazából fogalmam sincs, hogy melyik miért van benne, és mi változik a lötyinél ha változtatom az összetételt. Ebben tudnátok felvilágosítást adni?

2016. szept. 18. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:

VG = gőzmennyiség

PG = torokhatás

2016. szept. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A PG alapvetően az ízhatásért felel, ezért találták ki. A PG ugyanis az egyik legjobb oldószer, az aromák többsége is PG alapú. Emellett, valamelyest növeli a torokhatást is, ugyanakkor alig van gőze.

A VG-nek nagy gőze van, de nem jó oldószer, így sokkal kevésbé adja vissza az aroma ízét. De kell, hogy legyen gőzöd.

2016. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na, ez így már kezd egész érthetővé válni. Köszönöm!

Amúgy mi az a torokhatás?

2016. szept. 19. 09:37
 4/9 anonim ***** válasza:
A torokhatás az, hogy jobban "kapar" a PG. Amúgy a lötyi viszkozitását is befolyásolja a VG/PG, minél több a VG, annál "vastagabb", mézesebb a folyadék. Amit nehezebben és lassabban szív fel a vatta. Viszont kisebb eséllyel folyik, ereszt szarabb tankokban.
2016. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát összefoglalva a VG-től nagyobb a gőzmennyiség, viszont sűrűbb lesz tőle a lötyi, és attól kokszosodik el a fűtőszál. A PG-től pedig erőteljesebb az íz, de jobban kaparja a torkot. Ez így helyes?
2016. szept. 20. 12:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy a VG-től jobban kokszosodna a fűtőszál, azt nem hiszem, én legalábbis még halvány jelét sem tapasztaltam ennek, de a többi stimmel. Valamint a kaparáshoz a nikotin mennyisége legalább annyira hozzájárul, mint a PG.
2016. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Még egy kérdés: ha kimosom a retket a coilból meleg vízzel, és utána nem szárítom ki, hanem becsavarom és pipázok, akkor lesz valami bajom vagy baja?

2016. szept. 22. 01:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbálom értelmezni, amit írsz.

Tehát kiégesztés nélkül akarsz a tekerésbe új vattát tenni? Avagy egy gyári porlasztót akarsz kimosni?

RBA esetén tekerés nem lesz jó, míg le nem égeted róla a kokszot. A melegvíz édeskevés. Kiégetés után vattacsere.

Gyári porlasztót pedig nem mosogatunk, az kuka. Régen, az üvegszálasakat ki lehett égetni, de a mai vattásakat már nem.

2016. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy Cool Fire IV-em van, és egy kb. 1,2 cm hosszú, kb. 8 mm átmérőjű kis csőszerű valamit kell beletekerni a tartály aljába. A tetejét fémrács zárja le, ez a coil [link] <-- ő az. Ez koszolódott el, kesernyés az íze a pipának, kevés füst jön és kapar is. Azt mondták, ezt kell forró vízben kiáztatni, átmosni, majd száradni hagyni vagy fél napot. Én átmosnám, de állandóan pipázni akarok, így nincs rá idő :D

Rendeltem már újakat, de azok csak jövő hétre jönnek majd meg.

2016. szept. 23. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!