Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az E-cigi káros egészség-re?

Mreyes kérdése:

Az E-cigi káros egészség-re?

Figyelt kérdés
2016. dec. 15. 01:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Igen, meg talan jobban, mint a rendes cigi.

Itt mar vannak helyek, ahol be van tiltva.

2016. dec. 15. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
Gondolj bele... Sok-sooook aroma...nikotin,tartósítók...felmelegítve és beszipákolva. Nem egy sóbarlang az fix.
2016. dec. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Ki mondta, hogy sóbarlang? Senki.

HOL tiltották be az e-cigit? Jó lenne ártana a forrást megjelölni. Nem légből kapott dolgokat írogatni.

2016. dec. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, a tüdő arra lett teremtve, hogy tiszta levegőt szívj be vele ( sajnos ilyen nem nagyon van már)...

Szóval ha bármi mást szívsz, az semmiképen nem lehet egészséges..


A normál cigiben a tüdődben, torkodban, szádban lerakódó kátrányban, van kb 250 féle mérgező és vagy rákkeltő, na meg rengeteg függőséget okozó anyag...

Ezzel szemben az e-cigiben van glicerin, ami egy enyhén mérgező (ez annyit tesz, hogy dehidratál. Nyílván nem jó dehidratálni a tüdőt), propilén-glikol( egy kozmetikai higító aminek eddigi tanulmányok alapján semmi hatása nincs a szervezetre, de tüdőre még csak pár éve szívják így e tekintetben nincs értékelhető tapasztalat)

Valamint aroma... esetenként színezék... na meg persze némely esetben nikotin (de azt már nehezebb beszerezni hozzá)

Tehát mindenképen egy sokkal szervezetbarátabb összetétel mint a hagyományos cigi, de az semmikép nem kijelenthető, hogy nem káros...

Az 1900 as évek elején még a cigit is gyógyhatású készítménynek gondolták...


Gondolj bele, az ecigi kb 5 éve terjed a nagy közönségben, így értékelhető tapasztalatok a hosszú távú használatáról csak 15-20 év múlva lesznek...


Addig meg marag az örökös fórumvita a támogatók meg ellenzők közt...


Nekem jól jött, mikor már majdnem feladtam a leszokást, mikor már fél éve nem gyújtottam rá, akkor kaptam epipát, hogy legyen mit szívnom, ha buliban a haverok cigiznek előttem...

Mára már az ecigit sem igénylem, de néha pöfékelek egyet szórakozásból... pl 3-4 havonta 1*...

2016. dec. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
Hosszútávon káros.
2016. dec. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
:D... majd 20 év múlva megtudjuk igazad van e...
2016. dec. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Lipton. ***** válasza:
91%

Minden káros, ami nem friss hegyilevegő!

De nem károsabb mint az anológ!

2016. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Az én tüdőmet nem lett "teremtve". Ezt a maszlagot add be a bigott vallásos hülyegyereknek, akiket még nem vágott pofán pap úgy, hogy ömlött az orruk vére.
2016. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Istenem... Mielőtt megint beszólsz,kedves,hogy "Ki mondta,hogy nem sóbarlang?" Gondolkozz már el... Ha szerinted egészséges,szívjad,de ne akard mással is beetetni a marhaságodat.
2016. dec. 17. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8# írtam én bármi vallásos maszlagot? Annyit írtam, nem erre lett teremtve... azt, hogy a te tüdődet meg evolúció vagy isten teremtette döntse el mindenki a maga hitrendszere szerint... olvasatlan vagy és még nem találkoztál olyan szövegkörnyezettel ami direkt nyitva hagyja a döntés lehetőségét ez nem az én hibám...
2016. dec. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!