Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 vagyok, hetente egy szálat...

14 vagyok, hetente egy szálat szivok el. Ez mennyire káros? Nagyon tönkre tudom b*szni a szervezetemet?

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert nem fogsz 1 szálnál megállni!

Fél, egy év múlva már dobozzal fogod szívni...

2017. jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha tudod tartani azt az 1-2 szálat, akkor nem. De nagyon nagy a rizikó, hogy rászoksz.
2017. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Elég káros.
2017. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 csorva válasza:
76%

Egy száll cigarettában 4000 káros-mérgező anyag van. Hogy mennyire tudod tönkre tenni magadat, az emberi test függő:

Van aki napi egy dobozt szív el, és szó szerint semmi baja nincsen azon kívül, hogy sárgábbak a fogai meg , hogy büdi volt. Valaki meg alig szívott sutyiban egy két szálat a suliban, és már 18 évesen torok rákkal diagnosztizálták (mind a két történetet személyesen láttam.)

Általában amit én észre vettem dohányzóvá váló embereknél, hogy idegesebbek lettek, mert mert hát a cigaretta egy tudat módosító szer is, hisz a nikotin hatására dopamint (az egyik boldogság hormont) termel az agyban. A túlzott dopamin termelés az tönkre teszi a dopamint termelő receptorokat.

Ezt úgy kell elképzelni, mind amikor bemész egy helyre (pl. istálló) és az elején büdösnek érzed az intenzív szagot, de utána 10 perc múlva elfelejted és nem érzed a szagokat. Ez majdnem pont ugyan az a jelenség, hisz a szagokat is a szagló receptorok dolgozzák fel, és az intenzív szagoktól elfárad a receptor. De a szagló receptorok tudnak regenerálódni, míg a dopamin receptorok nem.

Így hát az történik, hogy a cigaretta elszívása után nyugodtabb a dohányos, de régóta szív az ember, alkalmazkodik a szervezet a nagy mennyiségű dopaminhoz és ahhoz, hogy elérd az alap nyugalmi szintet, cigarettát kell szívnod.

Az egyik ismerősöm fogalmazta meg jól:

"Ha nem szívsz cigarettát 100%-os vagy, viszont amint elkezded a cigarettázást, soha többé nem leszel 100%-os."

Szóval összességében nézve, a szervezeted össze tudod b*szni napi egy szállal is még hozzá nagyon, mert már ezzel is terheled a szervezeted, de az is lehet, hogy az kivétel vagy akinek semmi baja nem lesz tőle. De ezek a ritkább eset talán 1000-ből 1-2 ember van akinek nem lesz tőle baja.

2017. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Én is így kezdtem... 6 éve dohányzom. Szerintem még most hagyd abba, amíg lehet. Tudom, hogy menő meg minden, de pár év múlva már hátrány lesz, amit nehéz lesz leküzdened.
2017. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
91%
A válaszodra egyébkent: hetente 1 szál szinte semmiség, valaki napi 2 dobozzal szív el, csupán azt szerettem volna hangoztatni, hogy mindenki így szokik rá, és észre sem veszi :)
2017. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg szeretném kérdezni, hogy azt az egy szálat miért szívod el? Mármint.. igazából szerintem ha a hét összes napján nem szívsz, akkor azt az egyet mi okból szívod el? Elméletileg még nem szoktál rá, tehát így értelmét nem látom. Szerintem ne dohányozz, most attól az egy száltól senkinek a szemében nem leszel több vagy kevesebb. Ha pedig már késztetést érzel, hogy elszívd, akkor sajnos már rászoktál arra a heti egy alkalomra.
2017. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az a baj a szervezettel ezen a téren, hogy mindenhez hozzászokik. Előszőr elég sőt sok is egy fél pohár kávé aztán lemegy simán és a végén már napi 5 sem kottyan meg. A cigi ugyan ez. Most szokjál le róla, mert most még könnyű, később baromi nehéz lesz és utálni fogod magad hogy nem tetted meg.


A normál cigi az vegyi termék, kb 400 vegyi adalék van benne, rengeteg aroma anyag, a nikotin csak 1 a sok közül amivel fogva tudnak tartani. Ha esetleg nem cigit szívsz hanem szivart vagy sodort cigit akkor kisebb a veszélyfaktor, mivel azokban vagy nincsenek ezek a láncraverő anyagok vagy csak minimálisan ezért a rászokás is minimális, de az élmény attól még megvan. De ha csak az élményért megy a dolog, akkor én a vizipipát ajánlom, a víz rengeteg mindent kiszür a füstből.

2017. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
14 évesen elkezded és nem fogod tudni abba hagyni. Próbálj meg leszokni. Nem szép betegség sem a tüdőrák sem a TBC.
2017. jan. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Heti egy szál lófasz.


De hidd el, mindenki így kezdi. Heti egy szál belefér, "merthát nem vagyok rászokva". Aztán kettő, hát az még semmi, "ennyitől még nem szokok rá". Sokan naponta dobozszámra szíjják, mit árt nekem az a napi egy szál. Jó volt odafele a cigi, visszafele is egyet elszívok, "úgysem szoktam még rá".


Aztán pár hónap múlva a napi fél-egy doboz is elmegy, "dehát bármikor le tudnám rakni...."

2017. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!