Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » "leszokás" nem dohányzok már,...

Delavega kérdése:

"leszokás" nem dohányzok már, mégsem tudok aludni miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Le szeretnék szokni a nikotinról, már nem e cigizek és nem cigizek, mint régen, azt felváltottam e cigire, majd abba hagytam, és mostanra ha hiányt érzek nikotin rágózok néha, a kérdésem az az volna, hogy ha 4 napon keresztül keveset vagy csak néha tudok aludni, az az elvonási tünethez tartozik még? Gondolom egyszer muszáj lesz nagyot aludnom a végén. Ha igen Mivel oldhatnám meg az alvási problémám ez ügyben? Mert amíg e cigiztem, nem voltak alvási gondjaim, most hogy letettem vannak, kezd zavaró lenni, mit csinálhatnék ez ügyben hogy jobban aludhassak? Nálatok is volt ehhez hasonló dolog?

2017. márc. 24. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt jókat írnak:

gyogyszernelkul.com/gyogynovenyek-amelyek-csokkentik-a-cigaretta-utani-vagyat/

A citromfű teát mindenképpen javaslom, plusz levendulaolajból pár csepp a párnádra alvás előtt.

2017. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Heló! rendben beszerzem, jelenleg orbánc füvem van, de valamiért nemsokat hat, vagy keveset iszok belőle, ma este három bögrével fogok inni, vagy 1 töménnyel, érdekes az vagy szomorú hogy nem alszok 4 napja rendesen, de nem is vagyok fáradt, mintha egy szinten lennék éjjel is meg nappalis, gondolom előbb utóbb ez is meg fog változni. Az a ritmus ami régen volt mint ha nem lenne meg teljesen, vagy, lefárasztom magam teljesen totál nullára kihagyok egy totál éjszakát számítógépezéssel másnap munkával hogy aznap alhassak, ez még nem zavaro, mert sajnos nem megyek sehova se dolgozni, addig kel rendbe jönnie. Régen rivotril jó volt erre, de nem akarnék bogyókat szedni. :)
2017. márc. 24. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenkire másképp hatnak a dolgok. Nekem pl. az orbáncfű működik, a citromfűnek nem érzem hatását. De pl. alprazolamot is próbáltam egyszer (frontin, xanax, stb), semmit nem éreztem tőle.


A kérdésre: elvonásnál teljesen "normális" tünet az alvászavar, az első héten főleg. Nyugtató gyógynövények mellett segíthet a B-vitamin fokozott bevitele is, főleg B1, nikotinelvonásnál pedig B3 (is)!

2017. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Heló! köszönöm a válaszod! Mára a rágót is eldobtam, most kiderül hogy miatta nem alszok e vagy sem, átállítom magama a koffeinre, az kevésbé van ilyen hatással mint a nikotin, elégvolt ennyi nem alvás, berágtam teljesen :). Gomndolok itt zöldteára, kávéra aztán ennyi. remélem az alvás zavar is megoldódik mostmár. mára már jobban aludtam mint a héten, mondjuk eléggé kivoltam fáradva.
2017. márc. 25. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Figyu, én leszoktam és nagyin könnyen ment, olyan módszerrel amiből semmit nem néztem ki, sőt. Egy hangoskönyvet hallgattam és nevezz sarlatánnak, de azóta (már évek) nem dohányzom és nem is hiányzik. Próbáld ki, hátha neked is segít, ha nem, akkor meg meg mindig találhatsz más megoldást. A hangoskönyv címe Allen Carr rövid úton leszokni a dohányzásról
2017. márc. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!