Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha napi 3 szál cigit elszívok...

Ha napi 3 szál cigit elszívok az 1mg nikotinosból, akkor az ugyan annyira káros mintha napi 1 szál 3mg nikotinosat szívnék el?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 1. 00:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Károsabb, akár háromszor károsabb is lehet. A nikotin az csak egy alkotóelem a 200 féle méregből amit a cigi tartalmaz.

A napi 3 szál is okoz függőséget és szépen emelkedni fog az adagod.

Nem a tüdőrák a legrosszabb amit a cigi okoz.

2017. ápr. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Függőség nem a nikotintól lesz elsősorban, hanem a rituálé megszokásától.
2017. ápr. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A napi három szál károsabb. A nikotin önmagában nem annyira káros. Az ujjad, fogad sárga lesz tőle, esetleg utóbbi rohad, de a fő rákkeltő anyag a kátrány, ami az égő papírból kerül a tüdődbe, és ez értelem szerűen a napi három szálnál több mint napi egynél.
2017. ápr. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Úgy van ahogy a harmadik válaszoló írta. A nikotin önmagában nem annyira káros, viszont az okoz függőséget. Károsabb a kátrány, az ízestítő anyagok (ezért is fogják betiltani az ízestett cigiket) amikkel kezelik a cigarettát. Ha lehet ezt írni kevésbé káros pl. a dohánylevélbe tekert dohány,mint a cigaretta, vagy a vékony slim cigaretták károsabbak,mint a normál cigik.
2017. ápr. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy ha már füstölsz káros.
2017. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Három szálért nem érdemes elkezdeni. Vagy csinálsz valamit rendesen, vagy hagyd a csudába.
2017. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
#3 es #4 a nikotin a legkarosabb ami a dohanyban van persze a katrany is az de a nikotin a legjobban. Hadd ne kelljen reszleteznem h miert... es ne csak a nikotin tartalmat hasonlitsd ossze haben az osszes osszetevot kedves kerdezo!
2017. ápr. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat:)
2017. ápr. 3. 07:38
 9/16 pitchman válasza:
100%

#7 Látszik hogy nem vagy képben. A Nikotin egy idegméreg ami nagy dózisban halált is okozhat. (mondjuk 100-200mg egyszerre). Viszont amilyen gyorsan bejut a szervezetbe (kb 7 másodperc) viszonylag gyorsan ki is ürül (nem véletlen gyújt rá egy dohányos mondjuk óránként). Viszont e cigarettában kb 2-300 mérgező anyag van. Nem csak a kátrány, hanem arzén és egyéb más is ami viszont baromi nehezen ürül ki a szervezetből, sőt halmozódik. A rákos megbetegedésekért elsősorban nem a nikotin felel, mindemellett a cigaretta egyéb betegségeket is okoz pl. asthma, érszűkület. Én egyet tudok: 15 évig dohányoztam, majd váltottam nikotinos e-cigire, mivel rájöttem hogy a cigit letenni nem nehéz, volt hogy egy évben 10x is sikerült :)

Viszont amióta elektromosat szívok nincs köhögés, váladékozás stb...

Valószínűleg ez annak is köszönhető, hogy a füst szilárd anyag és lerakódik az elektromos pedig gőzzel működik, de az tuti hogy az a 2-300 másik káros anyag nincs benne.

Innentől kezdve mindenki döntse el maga mi mennyire káros...

2017. ápr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 pitchman válasza:
Bocsi az előző választ #6-nak szántam...
2017. ápr. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!