Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mivel jobb bárkinek attól,...

Mivel jobb bárkinek attól, hogy nem lehet ízesített cigit venni?

Figyelt kérdés
Én már évek óta nem dohányzom, úgyhogy nem is követtem figyelemmel, hogy milyen szabályok léptek érvénybe, de most az egyik kérdés kapcsán felmerült: mi értelme az ízesített cigik tiltásának?
2017. máj. 18. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Semmi, maximum az hogy kevesebb fiatal szokik rá.
2017. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát... Gimnazista koromban - ami nen volt olyan nagypn rég - rengetegen cigiztek a diákok közül, de egy se az ízesített cigikkel kezdte.
2017. máj. 18. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:

10 éve sem ízesített cigikkel kezdték a fiatalok és ma sem. Első körben azt szívják, amit otthonról le tudnak nyúlni, meg amit az idősebb haverjaiktól kapnak a kocsmában. Többnyire töltött vagy olcsó cigiket, mint a kék Bond. Aztán ha már vehetnek maguknak, akkor először ugyanezeket szívják, végigmennek az olcsó márkákon, amiket másoknál is látnak. Aztán egy páran inkább leszoknak, néhányan cigisznobok lesznek és 30 éves korukra eljutnak odáig, hogy minőségi dohányt szívjanak, meg sokan áttérnek a mentolosra, amit aztán letesznek. A többi meg marad az ócska bagónál.

Az kb. 1% lehet, vagy inkább 0,1, aki csak azért vesz cigit, mert áfonyás vagy vaníliás. Aki alapból nem dohányzik, az nem fogja elszívni, csak mert a tömény füst mellett érezni benne egy kis műgyümölcsöt.

Én roppantós/pattintós cigit szívtam évek óta, csak egy fajtát, jó minőségűt. Most megszüntették, de ugyanabból lehet kapni külön mentolosat és simát is. Tehát értelme csak annyi volt, hogy jól kib**tak azokkal, akik ezt a cigit szívták. De a fiatalokat ez baromira nem érdekli.

Inkább azt veszem észre, hogy a rendkívül leleményes új szabályok ellenére egyre több gyereket látok az utcán cigarettával a szájában. Ugyanúgy a kocsmákban. Itt lassan sehol nem kérnek személyit...

2017. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát, azért a sebességben volt eltérés felénk. Én 10 évesen szoktam rá, az első cigit azonban még 4 éves koromban egy akkor 12! éves aktív bagós tolta a számba az egy West Ice volt- akkoriban menő. 10 évesen magamnak vettem az első pakli cigit, arany marlboro volt, hosszú, húsz szálas. :( Az első jó néhány dobozt magamnak vettem, otthon nem cigiztek. Aztán ismertem csak meg a pall mallt, a bondot, a vicserojjt, de ezeket nem szívtam - akkor még. Aztán a gimiben a lányok közt volt egy, akinek a szülei tehetősebbek voltak, adtak pénzt neki cigire, így ő lett a dzsárumpina, cigisznob, de ő se úgy kezdte.



Szerintem régen is rengeteg gyerek cigizett és most is ugyanannyi. Minket még az igazgató is engedett a suli udvarán cigizni, nem bántott, inkább tűrte, mert tudta, hogy úgyse ő fog megállítani benne.


Szerencsére azóta sikerült végleg letenni, nem is volt nehéz amúgy. De az már más történet.

2017. máj. 18. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd, a régebbi generációk még lazán elszívták a rendes cigit, de az újabbak már elég búza jellegű, finnyásabb gyerekek, így ők már az epres, mentolos, egyéb ízű cigiket szeretik. Így ezek betiltásával meg lehet óvni a többségüket, ami jó dolog.
2017. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Trevor. ***** válasza:
Legelőször én is mentolost szívtam, igaz, csak pár slukkot. Ízlett, de a rendes dohányíz sokkal finomabb. De nem szoktam rá. Ha mentolos ízt akarok, veszek mentolos rágót. Azon az állításon kívül, hogy így kevesebben szoknak rá a fiatalok közül a dohányzásra, nem tudom miért lenne jobb. Most úgy tudom van ízesített filter, de csak mentolos, a pattintós helyett (szerintem eleve hülyeség a pattintósat nem bepattintani, de mindegy). Ha meg ízkavalkád kell, e-cigibe annyi ízesítés van, hogy megszámolni sem lehet.
2017. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!