Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a különbség az általános...

Mi a különbség az általános filteres papíros cigaretta, és a filteres dohányleveles szivarka között?

Figyelt kérdés

2017. aug. 16. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:

majdnem pontosan az, amit leírtál a kérdésben.

a cigi az cigaretta papírba van tekerve, míg a szivarka, ha jól tudom ún. "dohánypapírba". Tehát a közrefogó anyaga kevesebb papírt tartalmaz. Bármennyire hihetetlen, de ezért kevésbé egészségtelen, mint a cigi, mert nem tartalmaz annyi kátrányt. Ha véletlen újat árulok el, akkor a ciginél se a dohány, illetve annak égéstermékei, valamint a nikotin a legkárosabb, hanem a papír nem tökéletes égése során felszabaduló szén-monoxid (CO), illetve a kátrány. A cigi elszívásakor elenyésző nikotin jut a dohányból a szervezetbe. Ugyanakkor ha egy szál cigit vízbe áztatsz (vagy vízzel töltött edényt haszáltok hamutálnak), és vagy annyira hülye, hogy azt a nikotinos vizet megiszod, abba lazán bele is halhatsz (nikotin mérgezés), de ez csak egy mellékvágány a kérdés szempontjából.

Ha próbáltad már a szivarkát, akkor biztos észre vetted, hogy nehezebb szívni is egy kicsit.

Én már jó néhány éve cigiről átálltam a szivarkára, már csak azért is, mert fele annyiba kerül. De azóta szabályosan rosszul vagyok, ha cigit szívok (mert pl valaki megkínál)

2017. aug. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen, valóban nehezebb szívni, illetve 3x több föst jön belőle, mint a cigiből =D
2017. aug. 16. 08:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Én véleményem szerint a szivarka az egy fos :) Egyszer szivtunk a spanokkal és nagy dohányosok vagyunk de a szivarka azt tacsra tett az egy mocskos egy fos szerintem :)
2017. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményt (Y) =)
2017. aug. 18. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!