Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy a legkönnyebb letenni?

Hogy a legkönnyebb letenni?

Figyelt kérdés

Kinek hogy sikerült a dolog, vagy mi segített benn?


igazából egyetemi éveim alatt szoktam rá, akkoriban még főleg amiatt mert segített csökkenteni a stresszt, ellazított, más nem nagyon segített.

Azóta már dolgozom, és stressz sincs, mert szívesen csinálom amit, viszont most már amolyan rutinné vált a dolog.

Nem mondom, hogy sok fogy napi 4-5 szál, de azért ezt is jó volna elhagyni.



2017. okt. 21. 00:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Fogd meg a cigisdobozt

2. Erőkifejtés által egy íves mozdulattal emeld egy kuka fölé

3. Az ujjaidat ellazítva hagyd hogy a doboz megváljon a statikus enegiájától.


Amúgy nem tudom, én cigizek, de azt mondják a leghatékonyabb ha egyik napról a másikra teljesen felhagysz. Én ha dolgozom valamin akkor órákig eszembe se jut a cigi, ha viszont otthon uncsizom akkor már szinte kényszeresen jön egyik a másik után,

2017. okt. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam le, hogy eloltottam a cigim és bejelentettem, hogy ez volt az utolsó! Mindig volt nálam cigi, gyufa. Senkinek nem szóltam, de ha kérdezték, közömbösen megemlítettem, hogy nemrég szívtam el, most nem esik jól.


Nem menekültem nem volt pótcselekvés, csak a tudat, hogy megfogadtam. Nem stresszeltetett senki, nem tukmált senki. Egy idő után, persze mindenki tudta, hogy nem dohányzom, de már be tudtam menni egy füstös terembe is úgy, hogy nem kívántam és hiába is kínáltak, nem kellett. Már arra sem volt szükségem, hogy tartsak magamnál.


Azért volt mindig nálam, mert így minden lehetőségem meg volt a dohányzásra, de én le akartam szokni és kész! Nehogy az első dohányostól kérjek egy szál cigit! :)

2017. okt. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a második is mondja. De az a legjobb, ha közben teljesen életmódot váltasz. Sok mozgás, sok gyümölcs-zöldség-magvak, sok lazulás, nyugalom, relaxáció. Szabadulj meg a kreténektől magad körül. Egyik haverom annyira komolyan vette, hogy mindent kicserélt maga körül. Elköltözött egy másik városba (már régóta szeretett volna) új munkahelyet keresett stb.
2017. okt. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)
2017. okt. 21. 01:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg abbahagyni, lehet egyből menni fog.
2017. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akaratból nagyon nehéz leszokni...persze nem lehetetlen, sokan megtették már.


Ami nekem bevállt:

megváltoztatni a cigirol alkotott velemenyt, abbahagyni a hazudozást önmagunknak hogy "majd holnaptol", " ez a penz ugy is elmenne", "megnyugtat", " nelkule színtelen lenne minden". Rájönni mennyire szánalmas az mikor az etkezes elott mar csak a cigire tudsz gondolni, elhiszed hogy azzal teszed fel a pontot az i-re....hogy szex utan (vagy akar mar kozben is) nehany masodperccek mar gyujtod a kis sz*rt. Közben rombolod magad, rombolod a szexuális életed, rombolod az egeszseged, rombolod az emberi kapcsolataid, feleslegesen meg tobb stressznek teszed ki magad a cigi miatt. :D

Nincs ertelme :D normalis ember ha atlatja a problemat akkor valtoztatni tud rajta, lenyeg hogy lásd át a dolgokat. Ha rágyujtassz egy cigire gondolt at hogy mit vesztettel volna ha nem gyújtod meg? Elemezd ki hogy mit ad neked abban a helyzetben, miert erzed magad jobban. Ha atlatod, azonnal akaratero es minden nelkul abba fogod hagyni az egeszet, mert senki nem akarhat tudatosan egy ilyen szánalmas életet élni.



Ennyi :D legyen szep napod!

2017. okt. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én irigylem az apám egyik napról a másikra letette, ennek 25 éve, de persze ezt jól is tette,csak az a baj,hogy állandòan stresszel,stresszesebb hamarabb ingerültebb...idegroncs lett sztem 😂
2017. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. Nem attól lett ideges mert nem bagózik.

Én is akarattal szoktam le. Napi 2 doboz ment el, nem lehetett tovább . Ha elhatározod menni fog, és ne másnak fogadd meg hanem magadnak.

2017. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!