Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Na most akkor valaki mondjamar...

Na most akkor valaki mondjamar meg őszintén hogy az e-cigi káros-e vagy károsabb-e mint a sima cigi? Hallottam már mindent.

Figyelt kérdés

2018. febr. 4. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

A sima cigi károsabb, de az ecigi is az.

Ha akarod szívni, szívjad, ha nem, akkor ne. Pont.

2018. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%
Mindkettő rákot okoz,nyugi
2018. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Az elektromos cigaretta 99%-kal egészségesebb, mint a sima cigi.

Mi lehet benne káros? A liquid propilén-glikolból és növényi glicerinből áll, VG-t meg eleve termel az emberi szervezet kis mértékben. Ami káros lehet benne az az aroma, de közel sem, annyira, mint az analóg cigi, az elektromos cigarettánál nincs égéstermék, tehát nincs kátrány, ami lerakódik a tüdőben és rákot okoz.

Ami még nem lehet egészséges a tüdőnek az a gőz hőmérséklete, meg a nikotin, de a nikotin sem okoz rákot, és lehet kapni nikotinmentes liquid-et.

2018. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az e-cigiről eddig senkinek nem sikerült még kicsit sem bizonyítania, hogy egészségtelen, pedig a dohánycégek dollármilliókat ölnek bele, hogy fogást találjanak rajta. És persze rendszeresen publikálnak is kamueredményeket, amikről mind kiderül, hogy a reálisnál 100 fokkal magasabb hőmérsékletet használtak, kiszárították a vattát, irreális aromatartalmat kevertek a folyadékba, stb stb.
2018. febr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ricsi_gyakori_kerdes ***** válasza:
100%

Őrület, hogy mennyire tombol a demagógia ebben a kérdésben (is). Hála Istennek, születtek értelmes válaszok is.


Amikor rászoktam az e-cigire, csak nikotinmentes liquidet rendeltem. Nem bírtam letenni az analógot, így rendeltem 3-as erősségű liquidet is, majd - saját keveréssel - fokozatosan csökkentettem 0-ra a nikotinadagomat. A liquid lehet gyógyszertári tisztaságú növényi olaj (VG), ahogy azt már említették előttem, és ha elég, hogy gőzölsz, akkor még aromát sem kötelező bele tenni. Magyarán fel sem vetődhetne az a kérdés, hogy az e-cigi károsabb-e a hagyományosnál. Egy forgalmas út melletti 1 perces séta jóval károsabb, mint az e-cigi, amit szívok. Ill. csak szívtam, mert már vagy 2 éve annak, hogy a fiókomban pihen.

2018. febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Az e-cigi liquidben az aromákon kívül propilénglikol és glicerin van. Ezek ugyan nem minősülnek veszélyes anyagoknak, de a párájuk szájon át történő fogyasztásával kapcsolatosan még nem áll rendelkezésre elegendő adat.


egy kis szakirodalom

[link]

2018. febr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

ÁNTSZ... kösz nem. Ez kamu amit írnak. Ugyebár dohánylobbi...khmm.

Nem, nincs káros anyag a liquidekben. Elég lenne ha el tudnák olvasni, hogy milyen vegyületek ezek, és kiderülne számukra, hogy naponta használjuk őket más-más formában.

2018. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2-es, te hülye vagy...
2021. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!