Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért cigizel? Hogyan szoktál rá?

Miért cigizel? Hogyan szoktál rá?

Figyelt kérdés

Miért keztél el cigizni? Hány évesen? Milyet szivtál? Még most is dohányzol? Ha nem hogyan szoktál le?

Milyen káros hatásokat észleltél magadon? Mások is észlelték?

Bocsi ha kicsit hosszú, de kíváncsi vagyok:D



2018. febr. 15. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

1 hónapja kezdtem el, de csak melóhelyen, napi 2 szálat. Azért azoktam rá mert 1. aki tetszik benn,ő cigizik, így legalább cigizéskor együtt tudok vele lenni, 2. jó egy kicsit abbahagyni olyankor a munkát és kisszelőztetni a fejemet és közben a többiekkel nevetni, 3. mert egyszerűen jó érzés. Mentolos Pall Mallt szívok. Nem észleltem még semmi tünetet.

21/L

2018. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Több, mint 2 éve cigizek, de csak, hogy ha iszok, nagyon ritkán gyújtok rá hétköznap is, inkább e-cigit szívok, de azt minden nap.

Arany Marlboro-val kezdtem, később chesterfieldet szívtam, most meg már egy buliban max 1-2 szál megy el, szóval ha megkínálnak elfogadom, ha nem, akkor nem cigizek.

Nem szoktam rá.

2018. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 3 éve gyújtottam rá először, akkor 13 és fél voltam de úgy igazán nem függtem rá, csak a hiányérzet jött rám néha, pár percre. Azonban fél éve sajnos már napi féldobozos lettem ami egy eléggé stresszes időszakomnak köszönhető (Rokon halála, azzal egy időben nyelvvizsga sikertelensége), és azóta sem tudok kevesebbet szívni. Első cigim lila -duplapattintós- winston volt. Később kék camelt szívtam, arról tértem át a piros marlborora ami mai napig az egyik kedvenc dobozos cigim. Aztán eljött az idő amikor úgy döntöttem töltöm, mert már megelégeltem dobozos cigaretta árát. Így azóta sárga camel dohányt és camel hüvelyt szívok. Néha veszek egy-egy doboz cigit ha úgy gondolom, nincs időm előre betölteni cigit (spontán sörözés havernál stb.)


A káros hatás amit eddig észleltem az az, hogy kevesebb mozgás elég ahhoz, hogy kifulladjak, elfáradjak. Meg nyílván a szag, sajnos cigiszagú vagyok :D


Azért cigizek, mert filózás közben serkenti az agyam, nagyon jó start reggel, jó érzés kaja után, feelinges a haverokkal, bár nem a menőzés miatt kezdtem el, és jelenleg sem azért károsítom magamat ezzel.

Ezernyi oka van hogy miért dohányzok. De a legnagyobb az, hogy rászoktam. Hogy bánom? Bánom hát, mert félek a következményeitől.


Tudom jól hogy nagyon káros, tisztában vagyok minden rossz hatásával, de mégsem tudom letenni. Érdekes dolog ez. Az emberek óvva intik a fiatalokat a dohányzástól, és még a fiatalok is tudják hogy -20 évet jelent a cigi, még is csinálják.


Nem értem miért ilyen az ember. (akinek nem inge... bár biztos hogy aki épp nem dohányzik, az csinál más önkárosító dolgot tudatosan)

2019. jan. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!