Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy tüdőszűrés során ha...

Egy tüdőszűrés során ha kitudódik, hogy az illető rákos mi a teendő?

Figyelt kérdés
Továbbküldik gondolom,de kap róla papírt? Nem velem van a gond.. egy családtagomnál sejtjük,hogy gond lehet.
2018. máj. 8. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kap papirt. Meg beutalot is a korhazba.
2018. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, de ha az első felvételen van valami, akkor újracsinálják a felvételt általában, és csak azután lehet menni tovább.

Ha tényleg van valami, akkor házi orvoshoz mindenképp érdemes elmenni, szakorvoshoz (azt nem tudom, hogy oda a háziorvos utal-e be, de úgy emlékszem igen), ők meg továbbküldenek, ahová kell. CT, biopszia, miegymás.

2018. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#1. Amíg nincs konkrét eredmény, addig nem fogják feleslegesen befektetni a kórházba. Max. ha biopsziára kerül a sor, akkor egy napot benntarthatják, mert szúrt tüdővel nem szabad nagyon ugrálni, de amúgy manapság minden vizsgálatot lábon kell kijárnia a betegnek.

A bronchoszkópiát el is felejtettem, még az is úgy működik, hogy bemegy az ember, kicsit elzsibbasztják kis lidokainos vagy mis gőzzel a légcsövét, ledugják a kamerájukat a tüdőbe, aztán ha kész vannak, mehet az ember gyalog is akár haza tőlük.

2018. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, megint én vagyok.

A tüdőszűrőn nem tudódik ki, hogy rákos. Azt a további vizsgálatok fogják eldönteni.

2018. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. máj. 8. 20:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy az általános tűdőszűrésen nem mutatják ki a rákot. Talán csak azt vizsgálják, hogy TBC -s e az ember ha jól tudom.
2018. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2018. máj. 9. 15:44
 8/8 anonim válasza:
A rákos daganatot csak szövettan mutat ki.
2018. máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!