Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azt olvastam, hogy az emberek...

Azt olvastam, hogy az emberek nagy többsége legalább egyszer kipróbálja a füves cigit az életében. Ezért őt évekkel később is felelősségre lehet vonni?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egy tök érdekes kérdés, hiszen ezáltal a személy bűncselekményt követ el, viszont ezt később nem tudják rábizonyítani. Vegyük például azt az esetet, amit a legnépszerűbbnek írnak. Diákok egymás között adogatják egymásnak, ez évekkel később kiderül, ilyen esetben ezt már nem tudják rájuk bizonyítani viszont az elkövetés megtörtént. Ti nem gondolkoztatok még ilyenen?
2018. okt. 26. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyíték nélkül nincs bűncselekmény (vagy szabálysértés, a fene se tudja, ez éppen melyik kategóriába esik), vagyis amit nem tudsz bizonyítani, az nem történt meg.

Fél év után mág sehogy sem tudják kimutatni, hogy valaha közöd volt a fűhöz.

2018. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak azért lehet valakit felelősségre vonni, amit bizonyítani lehet. Ilyen egyszerű.
2018. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megelőzött az első válaszoló, de abszolút igaza van.
2018. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az az érdekes kérdés, hogy miért akarna bárki rendőrségi ügyet csinálni abból, hogy páran körbeadnak egy vicces cigit.

Egyébként elvileg hajból és gerincfolyadékból évekig kimutatható, ha valaki annyira rá van kattanva a témára.

Bónusz fact: a bűncselekmények nagyrésze elévül, x év múlva akkor se büntetnek érte, ha sikerül bizonyítani.

2018. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!