Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Gondolom, hogy ez hülye...

Gondolom, hogy ez hülye kérdés, de egy próbát megér. Ez így műkődne?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy e cigit. Szeretek otthon barkácsolni, múltkor csináltam egy vizipipát, ami működik is.

Ha jól tudom (de az ecigis témában egyáltalán nem vagyok jártas) az egyszerűbb ecigik egy aksiból és egy porlasztóból (vagy tank, nem tudom) állnak. Az aksi felmelegíti a folyadékot, a porlasztó meg vízgőzzé alakítja. A vizipipa működési elve pedig az hogy a szenet meggyújtjuk és az ásványi kő nedvessége elpárolog. Tulajdonképpen a szén és az aksi ugyanazt csinálja.

Arra gondoltam hogy az e cigit nem lehetne úgy megcsinálni, hogy szenet teszek a folyadék alá, és az melegítené fel?


Van egy olyan érzés, hogy most irtó nagy hülyeségeg írtam le :D


2019. ápr. 23. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. A szénnek oxigén kell az égéshez vagy ízzáshoz és ezzel nem tudsz szaladgálni. A porlasztó meg apró részecskékké alakítja a folyadékot. A porlasztás nem egyenlő a párolgással.
2019. ápr. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az akksi nem a folyadékot melegíti, hanem a porlasztót izzítja. Ahhoz hozzáér a liquides vatta és attól alakul gőzzé a cucc. Nem mondom, hogy otthon nem tudnál e cigit csinálni, de ahhoz már azért komoly villamosmérnöki tudás kell. És nem , nem lehet szenet/fát/brikettet/gázégőt a folyadék alá tenni.
2019. ápr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!