Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szálka ment a körmöm alá,...

Wzz kérdése:

Szálka ment a körmöm alá, milyen módszerekkel tudnám eltávolítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mai napon szerencsétlenül nyúltam egy faajtóhoz és a körmöm alatti bőrbe fúródott bele egy kissebb fadarab, épphogy nagyobb mint egy szálka. Próbáltam körmöt levágni, csipesszel, vékony ollóval és hegyes tárgyakkal kipiszkálni de nem jártam sikerrel, így teljesen biztos, hogy nem a bőr és a köröm közé szorult bele. Továbbá tetőzi még azt is, hogy jobb kezes vagyok és a jobb középső ujjam az áldozat. Amennyire tudtam fertőtlenítettem, a fájdalom elmúlt, viszont családtagok sem tudnak segíteni, hiszen nem lehet hozzáférni a bőrhöz, a szálkából nem lóg ki semmi így nincs fogás rajta. A sebészetet szeretném elkerülni, többen mondták nekem, hogy paradicsomba/paradicsomlébe kell beáztatni (vagy valami hasonló). Megtudná ezt valaki erősíteni, hogy tényleg beválhat-e? Illetve bármilyen alternatív választ örömmel várok.


Köszönöm.


2019. júl. 24. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Tűvel esetleg kilehet piszkálni , de majd kidolgozza idővel a szervezet.
2019. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!