Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyílt seb utáni heget, hogyan...

Nyílt seb utáni heget, hogyan lehetne a legegyszerűbben eltávolítani, orvos nélkül?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek nem rég volt egy balesete, ami miatt lett egy heg a szemöldökénél, ami az össze varrás után keletkezett és mivel eléggé érdekli a kinézete, ezért sokszor sír is, mert szerinte ronda marad egész életére.Hiába győzködöm, hogy nem lesz ronda, őt azért zavarja, hogy az ott lesz egész életében, mivel ugye lány. Szóval, hogy lehetne azt a heget onnan eltüntetni a legegyszerűbb módon, és persze különféle egyéb száz-ezres kezelések nélkül.Gondolok itt inkább otthon használatos dolgokra.De, ha nincs más megoldás, nyilván a drágábbra esik a választás. Plusz, az Infravörös lámpával, el lehetne-e tüntetni a heg nagyobb részét, vagy legalább egy részét, vagy egyáltalán javít-e a helyzeten?

2018. dec. 31. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
sehogy
2018. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Idôvel visszahuzòdik nekemisvanpàr abbol 1van ami làtszik is rendessen de az komolyvolt...amugymeg szerintem jòlnèzkinegy kis heg de csak szerintem...

23/f

Idôvel elhalvànyul ès alliglesz èszrevehetô

Kicsit menôzhetis vele :p

2018. dec. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyire heges? Neogranormon segíti a gyógyulást.

Egyébként szerintem keressetek fel egy bőrgyógyászt ha teljesen összefort, ő többet tudna valószínűleg mondani. Otthon nem tudjatok eltüntetni.

2018. dec. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen seb összehúzó tapaszok. Ezeket műtéti hegekre szokták használni, szemöldöknél érdekes lehet.


[link]


Gyógyszer tárakban is lehet kapni, ezt csak azért küldtem, hogy lásd miről beszélek. Nekem szintén volt/van egy sebem jó néhány éve már. Elég hanyagul is varták össze egy ilyen tipikus örök élet +2 nap seb. Ennél feltűnőbb, csak úgy lehetett volna, ha be is van karikázva. Na mindegy, a lényeg, hogy még évek után is kicsit javított rajta, hát igazából jelentőset. Egy ilyen kb 1centi széles seb volt és majdnem felére össze húzta, majdnem 10 évvel a baleset után. Egyik ismerősünknek kellett venni és akkor vettünk ilyet, hogy kipróbáljuk, amúgy nem is szórakoztam volna vele. De tényleg sokat használt, csak mivel nagy seb és ugye hús sincs úgy alatta emiatt nagyon feltünő.


Szerintem egy próbát nektek is megérne. Ha meg nem jön össze akkor csak a plasztika.

Eltünteni semmi nem fogja, csak picit szebbé lehet tenni.

2018. dec. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Contractubex tapasz/gél, illetve cicaplastot tartalmazó termékek (pl a La Roche-Posay is gyárt ilyet).


Nekem ezeket ajánlotta az orvos. Nekem halványította, nem tűnt el teljesen, mivel nagy heg, de egy próbát megérnek.


Nehéz néha beszerezni és költségesek is, de nem annyira, mint egy lézeres műtét.


A kozmetikusom a lézeres lámpát is ajánlotta, viszont nem próbáltam. A lényeg, hogy minél hamarabb kell elkezdeni a kezelést. Mármint az apróbbakat. Ha ez se segít, akkor az ő döntése, hogy műtét vagy egyéb megoldás.

2018. dec. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.Amiket írtatok, azokat megpróbáljuk beszerezni, és kipróbálni.Ezer hála mindenkinek 😌😀
2018. dec. 31. 00:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Az aloe vera gélek nagyon jók még a hegekre (striákra is), de nagyon meg kell válogatni, hogy melyik márkát választod. Viszont okozhat egyes esetekben allergiát is, úgyhogy lehetőleg ne olyat vegyetek, ami 100%-ban csak azt tartalmazza (magyarán nem opció, hogy azzal spórol az ember, hogy megveszi a nővényt cserépben és a levágott leveleivel dörzsöli be a bőrét). Amivel még számolni kell, hogyha tartósan akarja használni a barátnőd (itt hónapokra gondolok inkább), akkor ki száríthatja a bőrét.
2018. dec. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!