Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bőrcisztát muszáj eltávolítani...

Bőrcisztát muszáj eltávolítani sebészeti úton?

Figyelt kérdés
Két bőrciszta is kialakult a mellemen,azt olvastam hogy ezeket ki szokták vágni.Na nekem egyszer már leszedtek egy anyajegyet a hátamról és egy 5x akkora keloid nőtt a helyére.Nem akarom,hogy tele legyen a mellem keloiddal,undorítóan fogok konézni.Meg semmi kedvem hetekig varratokat hordani

2019. júl. 17. 11:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Varrat 1 hét.

Keloid nem minden esetben nő.

Ha az a javaslat, hogy el kell távolítani, akkor érdemes.

2019. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Pár éve egy borsszem nagyságú anyajegyet kivágtak,most egy hatalmas keloidos heg van a helyén.És az a hátamon van,nem olyan feltűnő.De ha a mellemen lesz két hatalmas keloid,az már eléggeltűnő lesz.

A varrat több hétig bent volt legutóbb.

2019. júl. 17. 15:15
 3/23 anonim ***** válasza:

Mert? Varrat 1 hétig bőven elég, ha bent van, nagyon ritkán 2, ha esetleg a seb benövi akkor nem szedik ki teljesen, kilökődik.


Megvan az esély, hogy lesz megint keloid, ezt kizárni nem lehet, de talán jobb, ha nincs ott az a cysta. Persze megértem az aggódásodat, mérlegelni kell neked melyik verzió a jobb vagy rosszabb.

Most elolvastam megint a kérdést és azt írod, hogy cysta van, de neten láttad, hogy ezt ki szokták vágni. Egyrészt nem minden esetben vágják, van amikor le lehet szívni. Másrészt nem tudom honnan tudod biztosra, hogy cysta-e és hogy ezt el kell távolítani?

2019. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Amikor az anyajegyet leszedték,akkor ha jól emlékszem,legalább 2 hétig volt benne varrat.Talán 3.


A leírás alapján cisztás vagy betokosodott pattanás lehet.Van 2 pattanás a jobb mellkasomon,ami már 2 éve nem tűnik el.

De ez a pattanás veszélyes?Mert akkor inkább ez legyen ott,mint a sokszorosan nagyobb keloidos heg

2019. júl. 17. 17:08
 5/23 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, a bőrgyógyász erre mit mondott?
2019. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Szeptemberre kaptam időpontot
2019. júl. 17. 17:33
 7/23 anonim ***** válasza:
Akkor mivel lett diagnosztizálva, UH-al?
2019. júl. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem voltam még vele orvosnál,tegnap kértem időpontot,szeptember közepére adtak.

A leírás alapján bőrcisztának tűnik.Egy 2 éve meglévő pattanaás,ami nem múlik el és nem lehet kinyomni sem

2019. júl. 18. 11:45
 9/23 anonim ***** válasza:
Olyan pattanás nincs, ami 2 évig nem múlik el. Viszont annyira határozottan írtad a cystát, hogy azt hittem már valamivel meg lett állapítva. Most akkor várni kell az orvosig, majd ő megmondja mi legyen.
2019. júl. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Visszanéztem 2 évvel ezelötti képet és már akkor is ott volt

Akkor mi lehet ha nem pattanás?

Cisztás pattanás,betokosodott pattanás és bőrciszta nem ugyan az?

Kettő is van,az egyiket megpróbáltam kinyomni és jött belőle a genny,de nagyon nehezen.A másikat viszont meg se lehet nyitni.Az tényleg nem pattanás lehet.

De nem fáj,nem viszket csak ott van

2019. júl. 19. 11:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!