Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valóban sokkal többen élnék...

Valóban sokkal többen élnék túl a rákot ha teljesen jó lenne az egészségügy?

Figyelt kérdés

[link]


Ez is siralmas amit itt mutatnak, túl sok a rákos nagyon kevés az orvos, így nem lehet normálisan kezelni embereket teljesen érthető hogy így többen halnak meg rákban az eü ellátás miatt.

De nézzük meg a diagnózishoz vezető utat, állítólag heteket kell várni vizsgálatokra kezelésekre és tudjuk hogy rák esetében nagyon fontos az időfaktor.


2019. júl. 26. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én tavaly év elején éreztem, hogy valami nincs rendben. Nyárra derült ki, hogy sürgősen meg kell műteni. Decemberre kaptam CT időpontot, kénytelen voltam maganba menni. Így is tél vége volt, mire kivették a daganatot.

Hosszú, értékes hónapok telnek el a várakozás miatt. Nálunk már egy sima vervetelre is 1,5 hónapot kell várni. Más szuresekre még többet. Kb csoda kell, hogy időben kideruljon így a betegség..

Rettenetes szerintem. Az életed múlhat azon, hogy meg tudod - e engedni a magán egészségügyet.

2019. júl. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Mindenki a rák kezelésére helyezi a hangsúlyt. A megelőzésről alig beszélnek. Miért ugrott meg ennyire a rákos betegségek száma? Amíg az okokkal nem kezdünk valamit, addig kezelgethetjük magunkat látástól vakulásig.
2019. júl. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Az okok között rengeteg dolog szerepel. Helytelen táplálkozás, genetikai hajlam, stresszes életmód, és még reggelig sorolhatnám. Nyilván ezek többsége társadalmi szintű probléma, de igenis sokkal több embernek lenne hosszabb vagy minőségibb az élete, ha időben ellátnák. Ismerősöm a bőrgyógyászat miatt szenved az áttéttel, mert melanoma diagnózisra várt 3 hónapot :( ez igenis botrányos. A képalkotó vizsgálatokra a várakozás szintén botrány. Több hónap eltelik mire diagnosztizálnak.


Nem tudom egészében az eszköz és erőforráshiányra fogni, mert ehhez nem csak ez kell, hanem a személyzet hozzáállásának változása.

2019. júl. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A jó orvos a kevés.
2019. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A téma szerintem nem elsősorban erről szólt. A jelen helyzetben az egy objektív dolog, hogy kevés orvos az orvos, ez nem fog 1 nap alatt megoldódni. Dehogy wazze 50 évvel a holdraszállás után még mindig ott tartunk, hogy nincs előjegyzés, tervezhetőség, hatékonyság? Nincs egy rossebbes kockás füzetük sem erre. Ehhez alig kellene pénz, tehát az akarat nincs meg: ergo leszarják a beteget. Leszarják továbbá pl azzal is, hogy a rendelési idők nem kezdődnek időben, hogy sok helyen csak kamuidőpontozás megy, mert 10 ember ugyanarra kap időpontot stb stb.
2019. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!