Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Barátnőm pár napja alkohol...

Pumesz25 kérdése:

Barátnőm pár napja alkohol elvonón van mit tegyek? Ki akar jönni nyilván ki is fogjak engedni saját feleloségre?

Figyelt kérdés
amennyire tudok hatok rá maradjon! Ha mégis kijönne a félelmem hogy megint rá jön a remegés izzadásos elvonási tünetek mit csináljak vele hogy tudom kezelni? Mennyi rá az esély hogy olyan rosszul lesz vissza kell vinnem kórházba? Amellett hogy a gyógyszert amit fel írnak neki figyelek be vegye és persze alkohol semmi igazából most 1 hónapot 0-24 vele tudok lenni! 3 napja van benn hétfőn ki akar jönni! Napi 0,7 dl vodka volt a mennyiség úgy 3 éven keresztül
2019. júl. 26. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Napi 1 uveg vodka, 3 evig? Hat arrol nem fog 2 nap alatt lejonni, az fix. Remelhetoleg nem engedik ki, de ha megis, igazabol semmit nem tudsz vele csinalni, ha o nem akarja. Tamogathatod lelkiekben, probalhatod megakadalyozni hogy igyon, de ha o nem akar meggyogyulbi, nem fog. Sz*r helyzet, de ez van.
2019. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De hála istennek meg akar gyógyulni! igaz én hatásomra van benn! nem akar inni többet 3 napig nem ivott nem is kérte de olyan rosszul lett hogy megijedt nagyon így vittem be kórházba!
2019. júl. 26. 22:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Na tisztazzuk: korhazban van, vagy elvonokuran?
2019. júl. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kórházba vittem onnan saját döntésre átvitték elvonora le akarja tenni de nem ott hanem mellettem
2019. júl. 27. 12:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Aha... kezdodnek a kifogasok.
2019. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze lehet kifogás is de most nem ez a lényeg ha ő ki akar jönni akkor ki fogják engedni viszont akkor nekem kell oda figyelnem rá amit be is vállalok itt a kérdés hogy gyógyszeres kezelés mellett kijöhet e neki újra ilyen remegős roham? Ettől felek csak h akkor megint kórház lesz most amúgy nincsenek elvonási tünetek csak kedvetlen
2019. júl. 27. 14:07
 7/9 A kérdező kommentje:
Alkoholhoz nem fog jutni azt tuti mert én se iszok lakásba semmilyen alkohol nincs boltba én járok ha esetleg el is kell mennem megoldott a figyelése még pénz sincs nála
2019. júl. 27. 14:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ezeket a kérdéseket inkább egy addiktológiai konzultánsnak tedd fel vagy az Al-Anon önsegítő csoportban. Vagy Dudits Dénesnek is vannak a témával kapcsolatban videói.Én mint alkoholista nő azt mondom neked, hogy nincs az az erős kontroll, amit ne tudnék kijátszani, ha "innom kell", hiába lenne velem valaki 1 hónapig egyfolytában.
2019. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:
100%

Kb. 2 hét elég ahhoz, hogy ne legyenek többé fizikai elvonási tünetei, onnantól „csak” józannak kell maradnia. Lehetséges volna otthon kezelni, meg végül is a fizikai elvonás egyébként is csak valami 2 hét, de sok jóra ne számíts, ha már az elvonót is meg akarja szakítani.


Persze pszichés tünetei utána is lesznek (leginkább súlyos szorongás), amik abból erednek, hogy már teljesen elfelejtette, hogyan kell elviselni a józanságot (önmagát, az életet, meg ilyeneket), meg hát nyilván eleve azért kezdett inni, mert soha nem is kezelte jól ezeket.


Sajnos 1 hónap (sőt, az idő önmagában) nem elég ahhoz, hogy valaki ne kezdje újra. Aki nem talál vissza az életbe (és nem abba az életbe, ahonnan jött és ami miatt inni kezdett), az hiába jött ki csodaországból, jobb híján újra inni fog.

2019. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!