Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek, amikor egészségüg...

Szerintetek, amikor egészségügyről van szó, miért nem reklámozzàk, hogy az orvosok 24 órás ügyeletben vannak? Arról miért nem esik szó, hogy míg 1 hónap kb.740 órából áll, az orvosok ebből 276 órát LEdolgoznak?

Figyelt kérdés

És az miért csak engem zavar, hogy mindezért 5 év után is csak 450. 000 ft kapnak kézhez (legjobb esetben)?


Jelige:"akármennyire is elkeserítő, még mindig nem teszek el hálapénzt!!!"


2019. júl. 27. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Figyelj ugy gondolom aki orvosnak megy az ezt tudja es vallalja.

Amit most irok az a tb altali ellatasokrol fog szolni, hiaba fizetem a tbt (sokaig sajat zsebbol kellett raadasul) nem kapok erte normalis ellatast. 16 eves koromig szorakoztam a korhazakkal, mar nem vagyok hajlando betenni a labam egy tbs orvoshoz sem inkabb kifizetem azt a 10-20 ezret magan orvosnak de legalabb normalisan kezel. Elmentem a korhazba, hogy borzasztoan gorcsol az alhasamnal mar egy honapja, hetekre ra kaptam idopontot (addigra mar gornyedten kusztam masztam kb az utcan mert nem mult el egy pillanatra sem) az idopontomra odamentem, 3 orat vartam mire oda ert a no, es elottem meg voltak ketten akik elobbi idopontra jottek. Bunko volt, flegma es lekezelo, kozolte semmi bajom ne raboljam az idejet. Elmentem magan orvoshoz, aki megallapitotta rohadt nagy baj van. Tehat, fizetem a tbt megis az orvosok nem voltak hajlandoak ellatni es meg a stilusuk sem volt helyen valo.

Ez elott, nagyon fajtak a fogaim, verzett az inyem elmentem fogorvoshoz, azt mondta minden rendben. Nyilvan tudtam ez nincs rendben megint mehettem magan orvoshoz.

Volt, hogy elkaptam egy hanyas hasmenes virust, elmentem a hazi orvoshoz , valtig allitotta terhes vagyok menjek el a korhazba. Neztem ra mondom az lehetetlen, hogy terhes legyek hat nem lehetek az uj szuz maria akibe beleszallt a magzat. De akkor is, es addig nem ad igazolast az iskolaba amig nem voltam a korhazban... nem kell mondanom, kirohogtek a korhazban, nem voltam terhes egyszeruen csak benyeltem a hanyas hasmenes virust. Koszonom azota torokgyulladassal se mentem el hazi orvoshoz. (Pedig akkor voltam 16 eves mikor ez tortent)

Tudnek meg meselni.... de , hogy ne csak szidjam oket egyszer valoban volt pozitiv elmenyem mikor mutottek es egy nagyon nagyon kedves aranyos pali csinalta. Csak az, hogy 20 alkalombol 1x ugy tortent ahogy kene lennie mindig, az nem eri meg nekem. (Meg az egeszsegemnek sem) igy mar 5 eve felejuk sem nezek.


Azoknak az orvosoknak akikkel en talalkoztam es akikkel nekem ezek a rossz elmenyeim voltak egy forint fizetest nem adnek, mert nem csak emberileg voltak nullak de meg csak azt sem teljesitettek ami a kotelesseguk.

2019. júl. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Tudod máshol is vannak akik rengeteget dolgoznak és nincsenek megfizetve. Be vannak jelentve és kapnak kemény 130 ezer forintot de a belüket is kidolgozzák. Én személy szerint nem sajnálom az orvosokat azon felül hogy a többsége szerintem kettessel ment át éppen a vizsgán olyan buták és még elvárják a hála pénzt. Közben meg olyan lenézően bánnak az emberekkel ott szarják le őket ahol csak tudják szóval irtó kevés az az orvos aki tényleg rendes és becsületes na meg lelkiismeretes. Tény hogy van olyan aki szívét lelkét kiteszi hogy megtalálja mi a baja az embernen neki én is több fizetést adnék de ha bele gondolsz nem lenne igazságos hogy a többi nem kap. Holott még azt sem érdemlik meg amit kapnak. Én elhiszem azt is hogy rengetek ostoba ember szaladgál a sürgősségire minden féle pitiáner problémával holott az nem erre van és már idegileg ki vannak az orvosok. Röviden és tömören van aki többet érdenelne de van aki kevesebbet. A rendes embereket persze én is sajnálom. De mint olvastad előttem is sajnos sok az olyan "orvos" aki .......érted mit akarok mondani.
2019. júl. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Azért nem reklámozzák, mert akkor már nem hangzik olyan szépen a dolog. Én mindig sajnálom azokat, akiknek ilyen negativ véleményük van és nem kapnak megfelelő ellátást, sok esetben sajnos lutri, hogy éppen kihez kerülsz.

#1 jól fogalmazta meg, mert nem az a lényeg, hogy vannak pozitiv tapasztalatok is, hanem az, hogy arra nem lehet alapozni, hogy mondjuk 10 ellátásból 1 rendben lesz.

A fizetés emelésekről csak annyit, hogy megint lesz 8%,viszont ez csak az alapbérre vonatkozik (nincs benne ügyelet, túlóra), hozzácsapják az alapbérhez, erre rájön a túlóra és az ügyelet, majd ezt kell leadózni, tehát örülhetsz, ha az a 8 4-et jelent.

2019. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szigorúan csak az órákat nézve, ez szerintem is qrva gáz. Hozzáteszem a gyógyszerész is napközbeni meló után kevergeti éjjel f2-kor a kikeverendő gyógyszert, az sem stimmel.
2019. júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem ertem miert lett lepontozva a tapasztalatom, nem fogom oket megdicserni azert, mert szrtak a problemamra es vagy lattak de nem erdekelte oket vagy eszre se vettek azt amit egy magan orvos rogton megtalalt. Ha rajuk hallgatok, hogy semmi bajom es nem megyek tovabb fizetoshoz, akkor mar elvitt volna a mehnyakrak.
2019. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztk valóban borzasztó. 3 éve megfogadtam, ha törik, ha szakad, soha többet.
2019. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!