Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kéthavi 80 órás munkaidőkere...

A kéthavi 80 órás munkaidőkeret nem azt jelenti hogy két hónap alatt 80 órát kell össz dolgoznom a munkáltató beosztása szerint? De a fizu jár a kettő hónapra?

Figyelt kérdés

Áll a bál! Felvettek egy céghez határozatlan idejű, de kettő hónapos 160 órás munkaidőkeretes szerződéssel. (nem 1 hónapos 160 órás!!) Ez ugyebár azt jelenti hogy 2 hó alatt össz 160 órát kell dolgoznom és a cég dönti el milyen rendben. Megteheti hogy napi 4 órára rendel be és akkor 40 napra van meló, de megteheti hogy napi 10 órára rendel be és akkor 16 nap alatt elfogy a keret.

Berendelt 8 órázni így 20 nap alatt elfogyott a 160 óra. Mondtam hogy oké akkor keretemet 2 hónapra ledolgoztam majd jövök 1 hónap múlva ha jön az új keret.

Mondták hogy akkor nincs fizu a köv hóban.

MIVAN???


A 160 óra kettő hónapra vonatkozik ők döntötték el hogy osztják be barom módon elfogyasztották 20 nap alatt az ő dolguk az ő bajuk, de bárhogy is osztják a fizu jár a kettő hónapra- a teljes keretre.


Most megint hülyére akarnak venni???? Vagy gondolták hogy ezt benyalom????


Egy kiút lenne a túlóra de túlóra meg nincs. Ők mondták -nincs rá pénz. Hát akkor sorry, találkozunk majd 1 hónap múlva.


Mit tudok rosszul? Vagy semmit csak szokás szerint csalnak mint állat?


2016. dec. 6. 18:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
JA!!! a címben 80 = 160!!!! elírtam
2016. dec. 6. 18:19
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

szerintem, te valamit nagyon félreértettél

pontosan mi van a munkaszerződésben?

2016. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

amit leírtam az. munkaidőkeret kettő hónapra vonatkozóan mely kettő hónap alatt összesen 160 munkaórát kell teljesíteni a munkáltató rendelkezése szerint.

egyszerű mint a bot. kettő hónap alatt 160 órát teljesít: hogy lehet ezt érteni? úgy hogy kettő hónap alatt össz 160 órát dolgozom ahogy mondják ha napi 4 óra akkor annyi ha napi 10 akkor annyi.

de ha összejött a 160 óra akkor stop. elfogyott a keret.

2016. dec. 6. 18:33
 4/12 A kérdező kommentje:
De persze a fizu meg havonta folyósítandó.
2016. dec. 6. 18:33
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

pontosan mi a megszövegezés???



valószínűleg az van a szerződésedben, hogy havi 160 óra, kéthavi munkaidőkeret

2016. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"hogy havi 160 óra, kéthavi munkaidőkeret"


Már bocsi de józan paraszti ésszel is ez üti egymást.

Mi az hogy havi 160 óra kéthavi munkaidőkeret.

Akkor most mi szart számít hogy havi mennyi ha 2 havi a keret?


És akkor mennyi is lenne ha havi 160 de két havi a keret?

2x 160?

Akkor miért nem az van benne hogy 320?

2016. dec. 6. 18:41
 7/12 A kérdező kommentje:
De röviden: nem, nem ez van benne.
2016. dec. 6. 18:42
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

szerintem, nézz utána mi a munkaidőkeret és ne akarj 2 havi bért egy havi munkáért


amúgy óra vagy havibéren vagy?

2016. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"szerintem, nézz utána mi a munkaidőkeret és ne akarj 2 havi bért egy havi munkáért "


Pontosan utánanéuztem ezért tettem ki a kérdést. Újra (de totál feleslegesen trolloknak) kettő hónap alatt kell 160 órát teljesítenem ahogy a cég rendeli megtettem. a cég úgy döntött napi 8 órát mnelózzak hát lefogyott a 160 óra 20 nap alatt. Ő bajuk. De a keret 2 hóbapra szól így a havi fizu (mert havi fizus vagyok ám) az jár. Kettő hónapra. Így van aki mást állít az troll vagy fingja sincs.

De semmi gond majd beballagok egy munkajogászhoz és indul a hivatalos út. Ha szép szóval nem megy majd megy másképp.-


Állásom bukásától nem félek amúgy se akarok visszamenni ehhez a mocsokbányához.

2016. dec. 6. 18:58
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az hogy havi 160 óra kéthavi munkaidőkeret.

Akkor most mi szart számít hogy havi mennyi ha 2 havi a keret?"

Mert honapra lebontva adta meg a munkaidot, csak ennyi. A munkaidokeret ket honap tehat a ket targyhoban kell lennie 320 oranak. Te valamit nagyon beneztel ha azt hiszed fizet minden masodik honapot a semmiert, meg nem is eletszeru hogy ilyen szerzodest kottok mikozben irod h kell a munkaero

2016. dec. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!