Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtétem lesz egy hét...

Mandulaműtétem lesz egy hét múlva még mindig gondolkodom az altatáson,28 éves vagyok, altatás vagy csak érzéstelenítés?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

jobban jársz az altatással.

kórházi dolgozó 28/N

2010. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 16 éves voltam, érzéstelenítettek, szerintem jobb, mert 20 perc alatt túl vagy rajta, az altatás után pedig 2 napig rosszul vagy. A mellettem lévő csajt altatták, hányt utána, felszakadt a seb, stb.
2010. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első válaszadó!

Kicsit bután fog hangozni a kérdésem, de tényleg igaz hogy altatáskor az esetek legnagyobb részében hányás és sebszakadás előfordul?Ha altatnak akkor is kiengednek 2 nap múlva ha lázmentes vagyok?

2010. júl. 12. 12:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan a második vagyok, de a mellettem fekvőt nem engedték ki, ő tovább volt bent. Úgy tudom, hogy az altatásosokat tovább bent is tartják, még akkor is ,ha nincs komplikáció.
2010. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni, hogy ha altatnak, akkor mélyaltatást alkalmaznának -e vagy enyhét? Mert engem vakbéllel is rövidaltatással műtöttek, semmi rosszullét nem volt, úgy ébredtem, mint reggel alvás után. A rövid altatásnak ez a nagy előnye!
2010. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy az altatás jobb lenne. Ha Magyarországon is végre csinálnák a mandulaműtétet koblációs módszerrel, akkor vállalnám helyi érzéstelenítésben.
2010. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak érzéstelenitettek és 20 perc alatt megtörtént a mütét,kb egy órát még ott tartottak megfigyelésen és haza engedtek.

Az eggyik mandulám dió a másik tyúktojás nagyságu volt és külső nyomásra is bugyogot belőle a genny.

Hónapokig szenvedtem vele mert erős gyulladása és szívbetegségem miatt nem vállalta senki végül Debrecenből a doki telefonon beszélt valakivel és azt mondta menjek át Nagyváradra és keressem Dr.Nagy Sándort.

Ez 10 évvel ezelőtt történt 26 éves voltam nem tudom milyen modszerrel vette ki de nagyon jól csinálta,hamarosan a szívproblémáim is enyhültek mivelhogy tiszta lett a vérem.

Ja és a mütőbe mindenki magyarul beszélt.

2010. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nekem is ki akarták venni a mandulámat. Én megkerestem azt az módszert, amivel a mai napig megvannak a manduláim. Sőt már nagyon ritkán, évente 1-2szer ha fájt a torkom. Az elmúlt évben pedig nem is fájt, ha jól belegondolok.

Szerintem a mandula fontos szűrőszervünk, szükségünk van rá. Hiszen az első jelző, hogy állj, foglalkozz magaddal, mert nagyobb baj is lehet.

2010. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 16 voltam amikor érzéstelenítéssel vették ki. Semmi gondom nem volt vele. Viszont nyilván már elmondták, h az altatásnak komoly következményei is lehetnek.
2010. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem is 18 éves koromba vették ki a mandulám /bár ne tették volna, nem altattak. Azóta is begyullad a torkom, ha hideget eszek. Ha nem muszály ne vetesd ki, de ha igen akkor altatásban. Jó egészséget!Kismanyi
2010. júl. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!