Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtétem lesz hétfőn!...

Mandulaműtétem lesz hétfőn! Lenne pár kérdésem. Bővebben lent!?

Figyelt kérdés

19/L


Akinek volt már és altatásban csinálták... mennyi ideig tart kb? A kórházban mennyit kell bent maradni? Mire kell figyelni? Nagyon fáj?:) Mindenre kíváncsi vagyok... leírhatnátok hogyan zajlott, és mi volt utána!


2011. jún. 30. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt tudsz olvasgatni: [link]

Sok sikert!

2011. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! várom még a személyes tapasztalatokat azért! :)
2011. jún. 30. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem 06.01 műtöttek magán kórházban altatásban, lézerrel. kb. 30-40 perc volt, az elején kaptam egy dormicum tablettát, ami nyugtató gyógyszer, majd bekísértek a műtőbe, ott kaptam műtéti hacukát, majd felfeküdtem a székre amit megdöntöttek, bekötötték a karomba a kanült, és kb. 5 perc múlva elaltattak...ez olyan érzés mint amikor fáradt leszel és elalszol...semmi rossz...sőőőőt :). Utána arra ébredtem, hogy már kint vagyok a szobába, és álmos vagyok....aztán kb fél óra múlva már eléggé kitisztultam, de nekem picit elkezdett vérezni egy kis hajszálér, amit aztán még elkötöttek...na az nem volt egy nagy élmény, de mivel még az altatás hatása alatt voltam kicsit, így kibírható volt! Ez után inni kellett teát amit hoztak! Aztán aznap délután-este kezdett kicsit fájni, akkor kaptam egy szurit, fájdalom csillapító-nyugtató koktélt. Aludni nem tudtam aznap, mert a levegővétel furcsa volt, meg nyelni sem volt a legjobb, plussz paráztam a vérzés miatt, de nem volt semmi. Reggel hozták a reggelit, és utána megnézte a doki, majd kb 11-12 között mehettem haza lábadozni. Napi 2-3 Cataflam V50-es (nem a drazsé, mert az lassan hat, hanem a vízben szétbomló típus a jó) segített a fájdalmakon, kibírható...csak néha fél órákra gáz, mikor a gyógyszer hatása kezd elmúlni. Érdemes úgy csinálni, hogy eltolod a bevételt, én az elsőt 10 óra felé, a másodikat délután 3-4 óra körül, az utsót 10-11 felé vettem be, így éjszaka is tudtam aludni. A Sebleválás nekem a 8-9 napon jött és akkor még érzékeny, fáj-csíp, de aztán 11-14 nap már sokkal jobb. Fontos: Nem szabad CSokit, banánt, paradicsomot és semmiyen szénsavasat, meg savas ételt enni, mert agyon csíp! joghurt, kefír, stb is óvatosan, és ha lehet az első pár napban a tejes tartalmú, tejtermékeket, stb. kerülni, (van aki ezt mondja van aki azt én nem ettem). Amivel nem volt baj: Sonka, vaj, később medvesajt, kenyérbél (héját, illetve kemény durva dolgokat nem ettem), főzelékek,zöldség leves (nem zacskós) az jó volt! Fontos még a napi legalább 3 liter mentes víz! Nem vicc, ez nagyon jót tesz! Ami még kellhet: Gyomorvédő progastro por, vagy bármi ami a bélflórát helyrerakja a cataflam miatt, aloe-vera first spray a nyálkahártya hámosítására, gyorsabban gyógyul tőle, és érdemes nagyobb dózis vitamint szedni a legyengült immunrendszer végett! Nem szabad tornázni, lehajolni, erőlködni, forró vízben fürdeni, ...leginkább feküdni kell néha mozogni kicsit, és olvasni, pihenni, filemzni, legalább az első 4-6 nap! Remélem segített! :)
2011. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Túl vagyok rajta:) Pocsék érzés, de kibírható.. már csak a bevérzéstől félek!
2011. júl. 5. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!