Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvost ki fogják zárni, ha...

Orvost ki fogják zárni, ha nem fizetett ebben az évben tagdíjat és 15 napot hagytak rá? Vagy nem ilyen egyszerű?

Figyelt kérdés

Hétfőn kapott egy levelet, hogy 15 napon belül fizesse be, vagy kizárják.


Ez meg is történik, ha nem fizet? Vagy majd felszólítják még stb.? Ennyiért kizárnak valakit, egész évben küldözgették neki január óta, hogy fizessen.


2019. aug. 9. 14:56
 1/8 A kérdező kommentje:

Itt a levél:


" Tájékoztatjuk, hogy a Magyar Orvosi Kamara tagdíjnyilvántartása alapján a 2019. évre vonatkozó tagdíjegyenlege: -27600 Ft. Erről Önt a Magyar Orvosi Kamara korábban már értesítette (tárgyév elején - elektronikus vagy postai úton - megküldött egyenlegközlő levél, év közben elektronikus úton kiküldött egyenlegközlő levél útján), kérve a megjelölt összeg átutalását.



Tagdíjszabályzatban megjelölt fizetési határidők:


- évi egy összegben történő fizetés esetén tárgyév március 31. napja


- félévi fizetés esetén I. félévre esedékes összeg tárgyév március 31. napjáig, II. félévre esedékes összeg tárgyév szeptember 30. napjáig



A Magyar Orvosi Kamara Alapszabályának 15./d) pontjában foglaltak alapján tisztelettel kérjük, hogy a tagdíjtartozást jelen elektronikus levél kiküldését követő 15 napon belül szíveskedjék a Magyar Orvosi Kamara ****** számú számlájára átutalni. Kérjük, hogy az átutalás közlemény rovatában legyen szíves feltüntetni nevét és pecsétszámát.


Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy:


az egészségügyben működő szakmai kamarákról szóló 2006. évi XCVII. törvény 15.§ (2) bekezdés a) pontja szerint a kamara tagjának kötelezettsége, hogy megfizesse a tagdíjat. Ugyanezen törvény 18.§ (1) bekezdés b) pontja szerint megszűnik a tagsági viszonya annak, aki nem felel meg e törvény 14.§ (1) bekezdésében meghatározott tagsági feltételeknek, melyek egyike – a bekezdés d) pontja szerint – a kamarai tagdíj megfizetése az Alapszabályban meghatározott módon;

a Magyar Orvosi Kamara Alapszabályának 63. pontjában foglaltak alapján a területi szervezet elnöksége indokolt határozattal jogosult megszüntetni annak a tagnak a tagsági viszonyát, akinek hat hónapot meghaladó tagdíjhátraléka halmozódott fel;

az egészségügyben működő szakmai kamarákról szóló 2006. évi XCVII. törvény 2011.04.01-vel hatályba lépett rendelkezései értelmében 2011.06.01-et követően egészségügyi tevékenységet csak az végezhet, aki tagja az illetékes szakmai kamarának;

szintén e törvény 19.§-a értelmében az esetleges tagsági viszonyának megszüntetéséről szóló jogerős határozatot meg kell küldenünk a működési nyilvántartást vezető szervnek (ÁEEK), a munkáltatónak, ill. az egészségügyi szolgáltató működési engedélyezésére jogosult szervnek (Kormányhivatal Népegészségügyi Osztály).



Sajnálattal kell értesítenünk arról, hogy amennyiben fennálló tartozását a figyelemfelhívás ellenére sem rendezi, a Magyar Orvosi Kamara Fogorvosok Területi Szervezetének elnöksége az Alapszabály 63. pontjában foglaltak szerint kénytelen kamarai tagságát megszüntetni.


Tájékoztatjuk továbbá, hogy a tagsági viszony esetleges megszüntetése nem jelenti a Magyar Orvosi Kamara tagdíjhátralék megfizetése iránti igényének megszűnését. Ebben az esetben azt a Magyar Orvosi Kamara jogi úton lenne kénytelen érvényesíteni, melynek további eljárási költségei is Önt terhelnék.


Fentiekkel kapcsolatban kérjük szíves megértését és együttműködését. Őszintén reméljük, hogy tartozásának további késedelem nélküli rendezésével elkerülhető a kamarai tagsági viszonyának megszüntetésére irányuló eljárás megindítása.



Amennyiben tagdíját időközben rendezte, levelünket tekintse tárgytalannak!



Tájékoztatjuk, hogy a Magyar Orvosi Kamara 2018. január 1. napjától átállt a teljes elektronikus kapcsolattartásra. Kizárólag a jogszabályban meghatározott esetekben küldi értesítéseit postai úton.



Amennyiben Magyarországon nem folytat-, és előreláthatóan nem is fog egészségügyi tevékenységet folytatni, lehetősége van a kamarai tagsági viszony megszüntetésére vagy szüneteltetésére.


A tagsági viszony hatósági eljárás keretében történő megszüntetésre/szüneteltetésre irányuló kérelmet, a


[link] oldalon találja.



Megértését és együttműködését megköszönve tisztelettel"

2019. aug. 9. 15:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De, ilyen egyszerű, a szabályzatban világosan le van írva, ha nem fizet kizárják, kapott egy határidőt, nem fogják többször felszólítani.
2019. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egymás között csak nem. Szerintem az hosszabb procedúra, mint hogy nem fizetsz, aztán kicseszünk, levelet megkaptad, szerintem.
2019. aug. 9. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted, szerintem meg benne van az alapszabályban és meg is teszik, ha nem így lenne senki sem fizetne tagdíjat mondván, egymás között úgysem teszik meg. De nekem mindegy, bízzatok csak benne nyugodtan, hogy nem, ha meg mégis akkor így jártatok.
2019. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Volt barátomról van szó, nekem küldik az emailjeit az orvosok. Én örülnék, ha kicsapnák azt a rothadékot.


Áprilisban szóltam neki, hogy változtassa meg, meg ilyeneket küldenek! Cseszett azóta is befizetni. Törvényileg nem vagyok kötelezett futni utána.


Egyébként úgyis felhívják, vagy valami, ilyen könnyen nem csesznek ki senkit. Vagy megtudja valahonnan. Hülye voltam, hogy ide kiírtam, hátha valahol olvassák.


Egy emailt nem tud megírni, az anyja írja neki 30 évesen.


Tudom, hogy genyóság, de én szóltam, többször is áprilisig, utána megszakítottam vele kapcsolatot teljesen.


Annak örülnék, ha kivágnák, de biztos hogy nem csapnak ki ilyen egyszerűen egy kollégát és kötelezettek postán is értesíteni.

2019. aug. 10. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Szabály szerint kitehetik ilyen egyszerűen, a gyakorlat nem tudom mit mutat. Ott van a levélben minden info, nem tudom mi a kérdés, de nem fogják felhívni valószínűleg, elküldték a felszólítást, jelezték neki többször is, mi kell még ennél több?

Amúgy miért nem fizeti?

Én volt, hogy egy évig nem fizettem, bár az szakdolgozói, nem történt semmi.

2019. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Felhívták, hogy befizette-e nem tudom, de valószínű, azóta nem kapott levelet.
2019. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem zárják ki, ez csak fenyegetés... Apám ma fizette be, semmi sem történt. Fenyegetik, de nem zárják ki. Nem megy az ilyen egyszerűen, eleve is taggyűlésen dönthetnek arról.
2019. szept. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!