Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Korzett fűzőt, akinek van, TB...

Korzett fűzőt, akinek van, TB alapon kapta, vagy fizetett érte?

Figyelt kérdés

Láttam több alkalommal korzett fűzőket, amelyeket a gyermekek viselnek, és nekem úgy tűnik, hogy minőséges anyagból készültek. Az én fiamnak is felírtak korzett-et, nem kellett érte semmit fizetni, de olyan ronda lett, hogy rossz érzés ránézni...


A fehér műanyagon szürke maszatok vannak, olyan, mintha a megolvadt műanyagot utólag kenegették volna. Belül helyenként éles dudorok vannak, amelyek kaparják a bőrét.


A hasánál egy ronda fémkapoccsal kel "bezárni". Oldalt a korzett-en több felesleges fúrás van (vagyis kis lyukak), és vannak fémből készült kis lapok is, amelyeket a műanyaghoz csavaroztak. Ez tartja össze! Kimondottan súlyos, mert a műanyag vastag, és a fém alkatrészek miatt is.


Eddig több alkalommal láttam a városban, hogy a fiatalok viselnek korzett-et, de azok mind szebbek voltak.


Ezért gondoltam, hogy megkérdezem, kinek hol készült a korzettje? Fizetni kellett érte, vagy az orvos felírt receptet, és így ingyen volt?


Ha valaki fizetett érte, mennyibe került?



2018. febr. 1. 02:23
1 2
 1/11 Miss Endzsi ***** válasza:
Hatósági igazolványt állítottak ki, arra kaptam. Budapesten csináltattuk Standerné Perjési Máriánál
2018. febr. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Miss Endzsi ***** válasza:
Aki, miután megérkezett a kártyám átküldött minket a salus-ba. Ott készítették el.
2018. febr. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A Salus-ban készítették a fiamnak ezt a ronda korzett-et!
2018. febr. 1. 08:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit adnak MAgyarországon ingyen???

Az egészségügy lényege meg hogy beteg legyél.

Azért tart 8 óráig egy sürgősségi kezelés, mert ha sokáig van bent a beteg arra plusz pénzt kap a korház.

Eddig is járt a gyerek orvoshoz, mégse gyógyult meg. Most, már annyira súlyos, hogy adtak korzettet, mert a kétségbe esett szülő már képes 100ezer forintot kifizetni egy "szép" korzettért.


Utánaolvastál, hogy ez a korzett használ-e? nem reklámok alapján, hanem személyes tapasztalat?

Hátedzéssel gyógyítható a világon semmi nem helyettesíti az egyenes tartást.

2018. febr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A korzett viselését a szakorvos erőlteti!


De a fiam nem viseli, mert borzasztó az egész, kaparja a bőrét, szorítja a hasát és a gyomrát annyira, hogy hányingere van. Ülni nem tud benne. 10 perc viselése után zsibbad mindkét keze, mert nyomja, élesen belevág az izmokba elől, a vállánál.


Igen, ingyen volt. Szakorvosi igazolás alapján kapott közgyógy igazolványt, mert a gyermekeknek közgyógyra évente egy korzett ingyen jár.


Nem viseli, mert nem tesz jót neki.


Helyette egy privát helyre vezetem gyógytornára! 6.500,- forintot fizetek minden alkalomra, ami 1 óra. Megtanítják, hogy kell tornázni, majd két hétig minden nap tornázik, otthon. Kéthetente jár erre a gyógytornára.

Sajnos ez az, amit az állam nem fizet, pedig a gyermeknek speciális gyógytorna kell.

2018. febr. 1. 09:05
 6/11 anonim ***** válasza:

A gyógytorna is egy nagy kamu.

6500ft? annyiért egy hónapos fitnesz bérletet lehet kapni és ingyen segítenek, de lehet személyi edzőt is kérni.


A gyógytornáról annyit, hogy 100% minden segédeszköz nélküli tornára tanítja.

Ilyenkor már aki nincs otthon az edzésben is sejtheti, hogy mennyit ér ...

Szabályos felhúzás, mobilizálás, magyarul az edzés segít, kivéve a guggolás, mert azt a legnehezebb szabályosan csinálni.

2018. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Miss Endzsi ***** válasza:
Én is hordtam korzettet egyébként, olyan 5 évig. De mellette én tornáztam, még mindig tornázok, erősítek. Nem tudom, melyik tette rendbe a hátam. Én mindenesetre éjszakára hordanám, akkor még hasznos is, de nappal, mikor a csigolyák összetorlódnak, nem hiszem, hogy sokat érne.
2018. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én korzettem is a Salusban készült, már a másodikat hordom és mindkettő tökéletes. Nem tudom mi lehet a baj, mert a Salusról még sose hallottam semmi rosszat. Nekem csak nagyon jó tapasztalataim vannak. 1,5 évig hordam egész nap a fűzőt, mellette tornáztam és így mára már csak este kell hordanom, lassan el is hagyhatom. Természetesen nehéz volt hozzászokni a korzett viseléséhez, lehet nálatok is ez a gond, a fűző kinézete pedig a gerincferdülés fajtájától függ. Persze ha nagyon kényelmetlen akkor menjetek vissza es szóljatok, átalakítják ha szükség van rá :)
2018. febr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kérdező,mi a helyzet azóta?
2018. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az utolsótól azt kérdezném, hány Cobb fokos volt a görbülete?
2018. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!