Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eléggé súlyos (abb) alvázzavar...

Eléggé súlyos (abb) alvázzavaros vagyok. Most se aludtam már több mint 24 órája. Mit lehet ilyenkor csinálni? Orvosi ügyelet? - vidéki vagyok, közlekedésem is korlátozott.

Figyelt kérdés

Teljesen megöl, kicsinál ez a szar. :(


Szeddtem, szedek altatót 3 évelassan hébe-hóban, sőt. Hypnogen nevű szart.. hát először amikor megvontam magamtól kb mint egy drogos olyan voltam, nagyon durva elvonási tüneteim voltak. Szinte haldokoltam. De ez2 éve volt lassan


Most mint említettem 24 órája vagy több nem aludtam, elötte nap, tegnnap olyan 6-ot, vagy hetet..

De a közelmúltban volt olyan, hogy öt napot nem aludtam :( Ott voltak háttérdolgok (rossz kapcsolat), de zért kemény volt. Rendesen felhúztak, szóval a vérnyomásom helyrerakott agyilag, de a testem, a végén már szindte kezdtem leállni vagy én nemtudom.


Most új altatót kértem, nem volt, helyi gyógyszertár zárvaa. Hét vége van


Lehet ilyenkor orvosi ügyelet vagy valami? :( Nem bírom én ezt már tényleg.


Meg szintén a közelmúltban volt egy 30 perces eszméletvesztésem is. Ott is lehet közrejátszott ez.

Úgy érzem én "kidőlni" már nem tudok, h bealszok mondjuk 2-3 óra múlva, hanem valami kegyetlen rosszul vagyok :(


Egyébként már rajta vagyok az ügyön, lesz alvásközpont stb.


Épülök le kegyetlenül :(



2019. aug. 10. 08:37
 1/10 A kérdező kommentje:

Természetesen munkanélküli vagyok...

Szóval a semmittevés még jobban rátesz egy lapáttal, mert ugye semmiben sem fáradok el, nem kötöm le magam.

2019. aug. 10. 08:38
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Az ügyelet nem erre való. Tegnap nem jutottál el az orvosodhoz? Amúgy meg rendes munkanap van. És hogy mit csinálj ha már "természetesen" munkanélküli vagy? Fáraszd le magad hereverézés meg nyafogás helyett, és nézz körül melyik gyárban van felvétel. Mindjárt elmúlik az alvászavarod ha kidöglesz a melóban.
2019. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Szóval ne alvásközpont után szaladgálj, hanem munka, meg értelmes elfoglaltság után.
2019. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az altatók, nyugtatók egy idő után álmatlanságot okoznak, ez a tolerancia elvonás, olvass utána. Nem csak munkahelyen lehet elfáradni. Pakolj, takaríts, rokonoknál nyírd le a füvet, fuss, bicajozz, el fogsz fáradni.

És igen, előbb az okokat kell kideríteni, hogy miért nem alszol. Fölösleges altatót bekapkodni, ha pl neurológiai problémád van. Ügyeletre ne menj 1 nap nem alvással, mert kinevetnek. Az ott dolgozó orvosok, nővérek valószínűleg 2-3 napja nem aludtak. Nem nézlek hülyének, az én rekordom 6 nap ébren, egy nyugtató elvonás elején. A világrekord 11 nap. Szóval semmi pánik, de vizsgáltasd ki a helyzetet.

2019. aug. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Hozd rendbe a napi ritmusodat. Ha nem tudsz dolgozni próbálj elmenni valamilyen kurzusra, suliba (munkaügyi esetleg tud segíteni ebben), így meglesz a napi ritmusod, reggel ébredsz, elfáradsz, figyelj oda az étkezésre is. Igy könnyebb lesz munkát is találni.

Szálj le este a netről, alvás előtt egy órával ne használj tv-t, telefont stb., inkább olvass. Ha nem tudsz aludni, akkor is menj el a hálószobába, legkésőbb este 11-kor kapcsold le a villanyt, csukd be a szemed és próbálj lazulni. (nem pedig agyalni minden apróságon).

2019. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Most hót komolyan, maga mondja hogy semmittevő, mi az istenben fáradna el hogy aludni tudjon? Munkanélküli, de netre jut?
2019. aug. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jólvan, az ilyen kommentekből nem kérek.

Nem is reagálok rá.


Persze, persze munkakerülő vagyok és élvezem a helyzetet, és bármikor, bárhová felvennének... ja, nem.

2019. aug. 10. 09:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Babám, szellemi fogyatékos munkatársam is van.És dolgozik! szóval ha nem akarod, meg eltartanak, akkor nyilván nem is lesz munkád, kifogás meg mindig lesz.Nem igaz hogy egy hülye gyárban nem boldogulnál a betanított munkával. És ha nincs a lakóhelyeden meló, akkor utazni kell. Sok cégnek van buszjárata, hozzák-viszik a melósokat, csak hogy legyen ember aki viszi a termelést....
2019. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Fogd fel: az alvászavar ellenszere ha abbahagyod az ingyenélést.
2019. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
lelkibetegség,depresszió : mgoldás,keress munkát,tanulj,próbálj meg kint sétálni,kint lenni,futni,család vagy bárki akivel tartod kapcsolatot beszélgetni. A problémád el fog múlni. Azt látom,hogy te nagyon ezen kattogsz,hogy jaj mikor aludtam,jaj magas vérnoymás,jaj ez jaj az,kb mint aki a halálra vár. Nem fogsz meghlani még jó pár évig,ezt fogadd el és kezdj élni..
2019. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!