Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha szeretnék menni beutaló...

Ha szeretnék menni beutaló köteles szakrendelésre, ahol nem voltam kb.8 hónapja, újra kell beutaló? (Honvéd kórház szakrendelő)

Figyelt kérdés
Ugyanazzal a problémával mennék és elfogyott a gyógyszerem.

2019. aug. 13. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a tüdőgyógyászaton akkor kell új beutaló, ha 12 hónapja nem voltál kontrollon. De ez függhet a konkrét rendeléstől, szóval őket kérdezd meg. A gyógyszert neked nem a háziorvos írja fel? Nekem adtak egy papírt, ami alapján a háziorvos is felírhatja a gyógyszereket ugyanolyan támogatással, mint a szakorvos.
2019. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én neten azt olvastam, hogy az előző ambulánslap a beutaló, amennyiben a szakorvos visszavárja a beteget. Az van ráírva, hogy kontroll panasz esetén, és talán a házi orvos is fel tudja írni, viszont nekem most panaszom is lenne így szeretnék mindenképp vissza menni.
2019. aug. 13. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző orvosi papiron biztos rajt van mikor kell menned újabb szakrendelésre.Ha felírt gyógyszert nem írhatja fel a háziorvosod ,akkor időpontot kell kérni a szakrendelésre .

Ha csak szakorvos írhatja fel a gyógyszert,akkor kell tőle engedélyt kérni,hogy a házi orvos is felírhassa.

Az ilyen engedélyek1 évre szólnak .

A szakrendelők által fel írt gyógyszerek nem is mindig Tb támogatottak .

2019. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a "kontroll panasz esetén" beutalónak minősül, de célszerű lenne megkérdezni adott intézménynél, hogy meddig érvényes, mert ezek különbözhetnek. Időpontot úgyis kell kérned biztosan, akkor meg tudod kérdezni.
2019. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyen esetben természetesen nem kell beutaló.
2019. aug. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felveszed a telefont és megkérded.
2019. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, az ötletet, erre egyedül nem jöttem volna rá. ( Igazából de és nem vették fel többszöri hívásra sem, ezert kerestem utána neten de gondoltam itt is megkérdem.) Imádom,ha valaki nem tud válaszolni a kérdésre nem hagyja figyelmen kívül,hanem kioszt..
2019. aug. 14. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!