Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Atyaég! (? ) 191/132 volt a...

Atyaég! (? ) 191/132 volt a vérnyomásom vizsgálat alatt. Mondjuk nagyon ráparáztam, de ez mi?

Figyelt kérdés
Kaptam azonnal gyógyszert ott helyben. Nem háziorvosnál voltam, hanem felülvizsgálaton. Hetek óta izgultam miatta, de erre nem számítottam. (Mármint a vérnyomás magasságára.) Létezik, hogy ennyire megugrik? Vannak szívritmus-problémáim, de ilyen magas vérnyomást életemben nem mértek. Doki mondja: ha tartósan ilyen magas, menjek el a házirovoshoz. Eeeez mi? A szívem majdnem kiugrott már napok óta, de a közel 200-as/per szintén magas vérnyomás létezik, hogy csak az izgulás miatt van? Kell aggódnom? Volt már valaki hasonló helyzetben? Különösebb gondot nem csináltak belőle, de a gyógyszer bevétele után kb. úgy éreztem magam, mint aki bedrogozott. Egész nap. Eszméletlenül fáradt vagyok még most is. Ma délelőtt 11 óra körül kaptam a gyógyszert.

2019. aug. 28. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
És azóta milyen a vérnyomásod??
2019. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem ártana naponta többször mérni...
2019. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lejjebb ment. (Még most is 150/110.) De a gyógyszer keményen bekavart. Nekem ez ijesztő.

Egyébként köszi a válaszod.

2019. aug. 28. 18:55
 4/10 A kérdező kommentje:

2.! Mértem, de szerintem ez a vérnyomásmérő kb. annyit ér, mint halottnak a csók. Pedig nem volt olcsó, mégis mindig másként mér, ha percenként mérem, akkor is. Erre nem tudok adni.

Köszi neked is.

2019. aug. 28. 18:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kalibráltatni kell a készülékedet, ha nem ad megbízható értéket. Talán gyógyszertárakban szokták csinálni, nem vagyok benne biztos.
2019. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
A fiamnak bármikor megmérik munkaalkalmasságin borzasztó magas. Még úgy is, hogy előtte bevesz nem is egy csökkentőt. Fehér köpeny szindróma, mert máskor nem. Időnként méresd meg háziorvosnál, vagy gyógyszertárban. Otthon napi 3 bőven elég. Ha mégis magas kérj beutalót belgyógyászatra. Tegyék fel a 24 órás mérést.
2019. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6., igen, nálam is ez van. Az a baj, hogy nemcsak orvosnál, hanem bármilyen hivatalos helyen, ahol le kell ülni szemben valakivel és kommunikálni. Még a kezem is remeg.

Köszönöm neked is!

2019. aug. 29. 13:22
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja még annyit kérdeznék: milyen vérnyomáscsökkentőt szoktak ilyenkor adni? Mert még azt sem kérdeztem meg, úgy megijedtem az értékek miatt. Az orvos azt mondta, hogy el is rághatom, de vízzel is bevehetem.

Alul-felül ezüst színű csomagolása volt, teljesen zárt, nem úgy, mint pl. egy Algopyrin, aminek a teteje átlátszó, de valami fehér sima tabletta volt. Mi lehet a neve? Ismeri valaki? Vagy ez az infó kevés? Anyum szed vérnyomáscsökkentőt minden nap, de állítólag nem szabad csak úgy bekapkodni. Mit kaphattam szerintetek? Ebben segítsetek még légyszi.

2019. aug. 29. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Hallod ilyen vérnyomással nem hülyéskedünk, menj el a háziorvoshoz addig meg naponta többször mérd valami normális vérnyomásmérővel. 120 körül lenne a normális érték. Ugye nem iszok kávét/energiaitalt?
2019. aug. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem üzemorvosál volt 200 felett,és igen,simán fehérköpeny szindróma! háziorvosnál is magas szokott lenni,gyógyszerrel együtt 170 körül mérnek.kivizsgáltak nagyon alaposan kórházban,semmi szervi probléma.a háziorvosom is ráncolta a homlokát,de elfogadta,hogy ez pszichés.
2021. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!