Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van rá esély, hogy a magas...

Van rá esély, hogy a magas vérnyomásom visszaáll a rendes értékre? Akár egy kicsi esély is?

Figyelt kérdés

19/F vagyok és fél éve derült ki,hogy magas a vérnyomásom.Jelenleg gyógyszert szedek és emellett 130-140 között mozog.Az érdekelne,hogy van rá akár egy pici esély is,hogy visszaáll a rendes értékre gyógyszer nélkül?

Sportolok rendszeresen,nem dohányzom és csak alkalmanként fogyasztom alkoholt.

Azért érdekelne ennyire a dolog,mert gyermekkori(és jelenlegi is) álmom,hogy katona lehessek.4,6 az érettségi átlagom,a fizikai alkalmassági vizsgálaton maximum pontot értem el,pszichológiailag is alkalmas vagyok,de sajnos a magas vérnyomás kizáró ok volt.Ezért azóta elég letört vagyok. Jelenleg gépészmérnöknek tanulok,de valahol még a magas vérnyomás betegségem tudata ellenére is a közszolgálati egyetemre vágyom. Reménykedhetek még szerintetek?

Azért elég érdekes,hogy amikor még kötelező volt a katonaság mindenki próbált kibújni alóla,jelenleg én katona szeretnék lenni és akármennyire is szeretném nem lehetek sajnos.A sors iróniája. :)

Köszönöm a válaszokat előre is!



2012. dec. 11. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Első sorban azt kellene kideríteni, hogy mi okozza a magas vérnyomást. Az én vérnyomásom 14 éves korom óta magas... Szervi okot nem találtak, (gondolom nálad sem)és azt mondták, hogy lehet, hogy pszichés eredetű (köszi, nagy újság).

Nekem anno egy kardiológus azt mondta, hogy végezzek aerob testmozgást (pl.gyaloglás,futás,kerékpározás,úszás) rendszeresen, és akár el is múlhat a magas vérnyomásom.E mellett no cigi, lehetőleg kevés pia, kevés só.

Amúgy ha gyógyszer mellett 130-140 a vérnyomásod, akkor rosszul van beállítva a gyógyszered, és lehet, hogy el kellene menned kardiológushoz!

2012. dec. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hasonló dologról tudok beszámolni,mint az első válasz író

Még 14 sem voltam mikor PAV küldtek,mert a MÁV ot céloztam meg munkahelyül .Mivel a mai napig megvannak a vizsgálati eredményeim,így bármikor visszanézhető az akkori egészségi

állapotom .A vérnyomásom 140/90 volt,a pulzus nincs oda írva .De nem ezen buktam ki,hanem a szemem miatt.Milyen érdekes akkoriba a szemüvegesség volt a kizáró ok ,a hivatásos foglalkozásoknál .Most ha valaki szemüveggel

tökéletesen lát,bármilyen gépjárművet vezethet,talán még

repülő gépet is .A magas vérnyomásnál sajnos nem az okot

keresik,mert az hosszadalmas ,meg költséges vizsgálat lehet.Helyette a tüneti kezelés van,a vérnyomás csökkentő tabletta szedése .Ha jól eltalálja a doki,hogy a sok közül melyik a legjobb,még árban is ,akkor nincs is ezzel

továbbá gond .Közép korosztályba tartoztam mikor 150 körül

mozgott a vérnyomásom .Ekkor írták fel először,hogy naponta szednem kell.Az általam szedettnek semmilyen negativ hatása nincs a férfiasságra .Ez már akkor így lett

kiválasztva.A vérnyomásom most 130 körül mozog,néha még

kevesebb is ,amit azonnal észre is veszek .63/F vok .

2012. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszhoz,hanem minősitik kórosnak ,és ez gyógyszerrel korrigálható,akkor szerintem van esélyed .

Ha elutasitanának ,meg is fellebbezném ,hisz biztosan lesznek szemüvegesek is ,hisz alapból ők sem tökéletesen egészségesek .

2012. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes dolog.Amikor sorozáson voltam akkor volt egy srác akinek gerincproblémái voltak,klinikán volt,röntgenfelvételekkel és mindenféle orvosi szakvéleményekkel felszerelkezve ment a sorozóbizottság elé...és besorozták.-én szívpanaszokkal próbálkoztam,sikerrel.lehet hogy rosszul táplálkozol.kerüld a vörös húsokat,a zsírt meg a koffeint-cola,kávé.egyél kevesebbet,próbálj meg fogyni.magasság+testsúly?Egyél sok tésztát,zöldséget.Nekem is magas az orvosnál,stresszelek a gyerekkori rossz emlékek miatt :)
2012. dec. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

180 centi és 65 kiló vagyok.A kávét és a kólát hanyagolom,sosem ittam rendszeresen.Sportolok rendszeresen.

Gyógyszerrel be van állítva,de sajnos így is kizáró ok :(

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. dec. 12. 17:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor orvos.kardiológus segíthet,maszek alapon,nem SZTK.
2012. dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!