Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy eltávolítás?

Anyajegy eltávolítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma voltam bőrsebésznél, megnézte a kérdéses anyajegyeket, azt mondta egyikkel sincs baj és egyikből sem lehet baj, mert ezek nem olyanok, de ha zavar, akkor vegyük le. Engem piszkosul zavarnak, de kicsit félek, mert nem ezt olvastam a neten. Arra készültem, hogy csak szikével lehet kivágni ezeket, de azt mondta a doki, hogy lehet őket lézerrel és azt is ajánlja. És az egész olcsóbb is még, mint amire számítottam.


Kitüremkedő, asszimetrikus anyajegyek is vannak közöttük. Nem tudom mit jelent a pigmentált, én eddig azt hittem, hogy ezek azok, de azokra egyértelműen azt írják, hogy csak szikével lehet.


Szerintetek? Van okom félni? Megtudnátok egyszerűen fogalmazni, hogy mi az a pigmentált anyajegy? (Én azt hittem, hogy a bőrszínű, ha van ilyen a nem pigmentes, a barna, fekete meg a pigmentes.)


2019. aug. 29. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy barna színű kitüremkedő anyajegyem szedték le 2 éve, nem volt vészes, azóta nyoma is alig maradt. :)
2019. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem már leszedtek vagy 8 anyajegyet az évek során (nagyon sok van), és először én is úgy mentem oda, hogy "ezt szedjük le, mert nagyon nagy és kiáll és biztos veszélyes", aztán a bőrgyógyász felvilágosított, hogy inkább azok tudnak veszélyesek lenni, amik a bőrfelületbe simulnak és sötétebb foltok (tehát pigmentált). Tehát én úgy tudom, hogy az ilyen nagyobb kiállók nem veszélyesek, mert azok valamilyen zsírszövetből állnak a bőr felszínén inkább, míg amik "egyvonalban" vannak a bőrrel, azok tudnak veszélyesek lenni. Javítsatok ki, vagy írjátok pontosabban, ha tudjátok, nem vagyok orvos :D


Amúgy nekem mindegyiket szikével vágták ki, még ha nem is volt veszélyes, csak zavart engem. Egész szépen hegesedtek, de persze lézerrel szebben tudnak, és lézerrel talán kevésbé fájdalmas is (persze a műtét közben minden esetben kaptam fájdalomcsillapító szurit, de utána azért szikével gondolom mélyebb a seb).


A szikés eltávolítás azért jó, mert nagyobb biztonsággal tudják kimetszeni az egész anyajegyet és annak gyökereit, a lézernél bentmaradhatnak részek. Ez akkor különösen fontos, ha egy veszélyesnek kinéző anyajegyről van szó. Ha csak esztétikai szempontból szeretnéd eltávolítani, lehet, hogy elég a lézer, de én még mikor csak zavart egy anyajegy, azt is inkább kivágattam, biztos ami biztos. De ez én vagyok, én nem próbáltam a lézert, lehet másnak tök jó tapasztalatai vannak, de én szeretek a biztosra menni. És úgy tudom a szövettani vizsgálat is könnyebb, ha kimetszik szikével.

2019. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De amúgy nyugodtan kérdezz rá mindenre legközelebb az orvosodnál, ő tud adni pontosabb válaszokat is, elvégre ő az orvos.
2019. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit az orvos javasol, az a lényeg, nem az amit a neten olvasol.

Ha fagyasztják vagy lézerrel távolítanak el valamit, akkor azt nem lehet szövettanra küldeni, ha szikével vágják ki, akkor el lehet, ezt a doki el tudja dönteni.

Az egyáltalán nem igaz, hogy kitüremkedő nem lehet problémás, pl. a basalioma kitüremkedő és el kell távolítani.


[link]

2019. aug. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Valaki lenne kedves megerősíteni/megcáfolni az alábbit gondolatmenetemet? Nagyon szeretném jól érteni a kimetszés és a lézeres eltávolítás közötti különbséget.


Ha jól látom a dolgot, akkor mindkét eljárással teljesen eltűnik a bőrből az anyajegy, ennek megfelelően SEMMILYEN problémát nem tud okozni egyik eljárás sem. Ha eltávolítás után bármilyen probléma lép fel, akkor azt nem az eltávolítás okozta, hanem az eltávolítás során eltávolított problémás anyajegy még az eltávolítás előtt. Viszont a lézeres eltávolítás után nem marad hátra minta a szövettanhoz, tehát ha a szakorvos megállapítása szerint egyik sem veszélyes anyajegy, akkor a lézeres eltávolítás a legjobb megoldás. Ha ez így van, akkor ez egy teljesen kockázatmentes kezelés.

2019. szept. 2. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!