Nem a nevem kérdése:

Kell erre tetanusz?

Figyelt kérdés
Kezemet kidörzsölte az ujjamon az ásó, majd gyomlálás, földmozgatás közben a körmeimnél is felszakadt kicsit a bőr, enyhén vérzett. Homokkal értelemszerűen tele ment, de utána kezet mostam. Ezek ugye tulajdonképpen nem mély sebek, de felmerülhet ebben az esetben a szükségessége? Ezek a sérülések 2 napja történtek, de most merült fel bennem, hogy a homokban is lehet. Késő, ha hétfőn elmegyek az oltóközpontba? Feltéve, hogy ennyivel van értelme elmenni.

2019. aug. 31. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne menjél sehova, minek röhögtetnéd ki magad?
2019. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 alletta ***** válasza:
nem. amikor történt elég lett volna betadin-nal lekezelni.
2019. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na igen, a kiröhögéstől én is félek. :D Csak ugye annyira mondják, hogy a legapróbb sérüléstől is lehet, hogy megfordult a fejemben.
2019. aug. 31. 14:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Atyaég... Dehogy kell. Ha esetleg gyulladt, akkor fertőtlenítsd le. Soha nem törte még fel a kezedet ásó?
2019. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a múltkor papucsban ráléptem egy darab deszkára,fűben volt nem lehetett látni,3 db 100-as szög állt felfelé belőle,mindhárom belement szép mélyen a talpamba,gyorsan lemostam a kosztól-vértől,betadinnel bekentem,és gézpólyával bekötöttem,figyeltem másbap elindul-e a piros csík,de nem..így igaz hogy 1 hétig még nem tudtam járni rajta,de nem mentem dokihoz..
2019. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Dehogynem, rengetegszer, csak utána nem voltam nyakig földes. :D És hajlamos vagyok túlaggódni az ilyen jellegű dolgokat.
2019. aug. 31. 14:59
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
“figyeltem másbap elindul-e a piros csík,de nem..”. Tekintve, hogy ez a piros csík sztori egy városi legenda???
2019. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a piros csíknak semmi köze a tetanuszhoz...
2019. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
5# Menj el orvoshoz, a mély szúrt seb nem játék, és még hónapok múlva is kialakulhat tetanusz, vagy más fertőzés a mélyben! A piros csík, az nyírokér gyulladás, nem a vérmérgezés tűnete,de veszélyes!
2019. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ki nem nevetnek, de szerintem ráérsz menni, ha később rosszabodik.
2019. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!