Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik az az egészségügyi cím...

Melyik az az egészségügyi cím ami nem konkrétan az orvos és aki gyógyít de doktori címet ad ami nagyobb mint az ápoló mi annak a neve?

Figyelt kérdés

2019. szept. 7. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem mire gondolsz, a gyógyítást az orvos végzi. Ők foglalkozásdoktori címet kapnak, csakúgy mint a fogorvosok, gyógyszerészek...


általános orvos: doctor medicinæ universæ (dr. med.)

fogorvos: doctor medicinæ dentalis (dr. med. dent.)

Állatorvos: doctor medicinæ veterinariæ (dr. med. vet.)

gyógyszerész: doctor pharmaciæ (dr. pharm.)

Jogász: doctor juris (dr. jur.)

államtudományi szakon oklevelet szerzett személyek doctor rerum politicarum (dr. rer. pol.)

Forrás:wikipedia

2019. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anatómiai doktor vagy nem tudom mi de nem az a kulon az a rendes orvosi cím
2019. szept. 7. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Anatómiát is orvosok tanítanak, esetleg biológusok. Ők még tudományos fokozatot szerezhetnem meg: PhD (Philosophiæ Doctor). Az oktatók megszerezhetik a habil és professor címet.

Egy frissen végzett orvos rezidens lesz, de dr már, aztán szakorvos, majd adjunktus, főorvos.

De sajnos még mindig az orvosokat sorolom és te lehet másra gondolsz. Ennél többet én sem tudok a témáról. 😥

2019. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mentőtisztre gondolsz? Vagy vedőnő?
2019. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem egyik se azok nem kapnak tudtonmql doktori címet de nem arra gondolok
2019. szept. 7. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Foglalkozastani doktor. Szerintek ezek is szoba johetnek.

2019. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
PhD? Esetleg?
2021. márc. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!