Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hátról anyajegyeltávolítás?

Hátról anyajegyeltávolítás?

Figyelt kérdés

Most volt a műtét pár órája, kicsit több, mint 2 hét múlva lesz a varratszedés.

Tényleg nagyon nehezen gyógyul háton? Igyekszem vigyázni rá, de olvastam pár rémtörténetet a szétnyílt varratokról, remélem, én nem járok úgy.

Akinek volt már ott, milyen volt a gyógyulás?

Lapockámról vették le kb, nem nagyon érzem, hogy fájna, rá is tudok feküdni.


2019. szept. 9. 23:05
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Olvasni lehet sok mindent, de ha szét is nyílik kicsit, akkor sincs gond amíg össze van varrva, a bőrszövet nő alulról is, oldalról is és egyszer összezáródik.

Nekem 3 hete volt a fejem tetején egy 2 cm-es daganat kivágva, ott pl. nem is lehet a sebet összehúzni, eleve így gyógyul, nekem is 2 hét volt a varratszedésig.

Az, hogy hogyan gyógyul, attól függ mennyire nagy volt a kimetszés, illetve van-e pl. cukorbetegséged, vagy mennyire lehetett varratokkal összezárni a sebet.

2019. szept. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyira azért nem vészes. Az enyém borzasztóan viszketett, sebes volt már korulotte, annyira szetvakartam, es nehezen is gyógyult, de szétnyílni nem nyilt szét. Tény, nehezebben gyogyul, mint máshol.

2019. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem vagyok cukorbeteg szerencsére.

Elég pici a varrat, meg nem is feszül annyira, mint gondoltam. Nekem is iszonyatosan viszket, de én letapasztva hagyom varratszedésig, úgy legalább biztos nem kapok bele alvás közben sem. 1 hét és varratszedés.

Szövettanja is megjött már, minden rendben vele, csak "dysplasticus naevus" volt.

2019. szept. 17. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Szuper! Akkor pánikra semmi ok! :)

Én időnként hagytam levegőzni, meg volt hogy letapasztottam, de a viszketéstől megőrültem..nekem júniusban szedték le,de sokszor még mindig viszket...barátomat szoktam megkerni, hogy vakargassa körülötte, mert nem érem el :D de pokoli még mindig, nem tudom mennyire normális. Magától nem kezd el viszketni,de ha hozzáér pl.: ruha, akkor igen..

Egy hét már nem sok, ne aggodj, szétnyílni nem fog, de tényleg kellemetlenebb mint mashol, es nehezebben is gyógyul.

#2es voltam.

2019. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ne is mond, én is tegnap a barátomat kértem meg, hogy vakarja körülötte, már tiszta vörös volt. Kb. a bőrt le tudnám nyúzni róla annyira rossz. De szép a varrat, úgyhogy nincs okom panaszkodni.
2019. szept. 18. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!