Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel mutatható ki a crohn...

Mivel mutatható ki a crohn betegség? Milyen vizsgálatot végeznek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 15:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Endoszkópiás vizsgálatot, szükség esetén biopsziát.

Nem egy kellemes időtöltés, itt az oldalon nem is írok többet. Ha érintett vagy és gondolod, írjál.

2010. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy holnap megyek erre az endoszkópos CT vizsgálatra,de ma felhivtam egy korházi recepciós ismerősömet,és azt mondta hogy a CT nem mutatja ki.Mi az a másik vizsgálat,amit írtál?
2010. júl. 15. 16:57
 3/24 anonim ***** válasza:

Szia! Én Crohn beteg vagyok! Nekem volt tükrözés is meg CT is. De emlékszem h a CT után mondták biztosra h az vagyok.

Am korod, nemed? Kívánom a legjobbakat, ha meg úgy adódik akkor meg csak fel a fejjel, simán lehet vele élni. :)

19/F

2010. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
előző vok, annyit még elárulok, h a CT-s vizsgálat az olyan h elötte meg kell innod 2 litykó rohadt sz@r izű kontrasztanyagot =D
2010. júl. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nekem is volt már tükrözésem(alul-felül).Tudom azt mondták hogy kontrasztos anyagot kell majd inni 1 litert.Ma este meg hashajtóznom kell a holnapi vizsgálat miatt,délben ehettem utoljára,de már nagyon szédülök az éhségtől:-(. 26L
2010. júl. 15. 18:01
 6/24 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a CT csak kimutatja?.
2010. júl. 15. 18:03
 7/24 anonim ***** válasza:

hát ha gyulladásban vagy akkor persze, de tükrözésnél vettek gondolom szövetmintát, szal majd amikor túl vagy mindenen akkor összerakják az egészet és majd megmondják mire jutottak. =D

Lényeg h kitartás! bármi legyen is az eredmény :)

Bpi vagy?

2010. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Igen,pesti! A tükrözés februárban volt,igen vettek szövetmintát,de a doki szerint semmi bajom.Szóval elmentem egy másik orvoshoz,és ő mondta hogy csináljuk meg a crohn-t is.Még annyit mondtak lehet IBS-em van. ???
2010. júl. 15. 18:19
 9/24 anonim ***** válasza:

ha a szövetminta negatív akkor eléggé sanszos h télleg nem vagy crohn beteg :) (szerintem), de am február óta rosszul vagy?

mindenesetre azért majd írj ide még, ha túl vagy rajta, meg ha megjött az eredmény :)

2010. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon remélem nem vagyok az!Egyébként úgy hallottam hogy aki crohn beteg egész életében gyógyszeren kell élnie,sok mindent nem ehet,és bélműtéteket végeznek,meg sokszor kell menni tükrözésre.Igazak ezek?
2010. júl. 15. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!