Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire nehéz a kezdő mentőzé...

Mennyire nehéz a kezdő mentőzés, milyenek a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Eleinte milyen mentőegységbe kerülhet az ember? Ki hogy élte meg ezt az időszakot?

2019. szept. 28. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Menj el egy sürgősségire,ott forognak a mentősök .
2019. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 exronin ***** válasza:
Orvos szeretnél lenni, gépész, ápoló, technikus,vagy tiszt?
2019. szept. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ápoló
2019. szept. 29. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván emberfüggő. Eleinte mentőgépkocsin szolgál az ember, ha minden jól megy. Ne a vértől tarts első körben. Azzal fogsz a legkevesebbet találkozni, a balesetek a legritkábban. Illetve elenyészőbbek az emberi körülményekkel szemben. Ha a vért annyira nem bírod, az nem olyan gáz, mintha a szagokat nem bírnád. Sokkal több büdös embert kell majd vinned büdös helyről, mint leszakadt végtagút.
2019. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 exronin ***** válasza:
100%
Szóval alapvetően kétféle kocsi van, a mentőgèpkocsi egy ápolóval és gèpèsszel, illetve az esetkocsi, ami kiegészül egy mentőtiszttel is, vagyis hárman vannak rajta. A fenti kolléga jól írja, először úgyis a mentőre kerülsz. Ott az esetek hetven százalékában idős otthonokból fogsz kórházba vinni öreg, demens betegeket, mert kiesett a kerekesszékből, mert vèreset pisil, mert zöldet kakil, ilyesmi... Van úgy, hogy eltelik úgy egy szolgálat, hogy egyszer sem kell szirènázni, mert a beteg állapota nem indokolja.
2019. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 exronin ***** válasza:
0%
De azt is elmondom, hogy az első fizetèsed kb három hónapig 150-170 ezer forint lesz, utána sem hű de sokkal több...
2019. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Butaság, hogy a vért nem kell bírnod, ugyanannyira fontos azt észben tartani, hogy vérrel találkozol, mint szagokkal.


5 év mentőzés után azt gondolom, hogy a legnehezebb dolog a mentőzés elkezdésében nem ez. Nem azzal fogsz a legtöbbet bajlódni a fejedben, hogy miket láttál...


A saját érzéseid lesznek a legrosszabbak, én ezt tapasztalatból mondom, nyilván van akinek más, de a legtöbbeknek ez okoz olyan problémát, amit mihamarabb meg kell oldani.


A saját érzéseiden belül meg nem azt értem, hogy hogy fogod feldolgozni azt amit látsz, az egy dolog. A legnehezebb lesz elkönyvelni azokat a sorsokat, amikkel te nap mint nap találkozol. Nem mutathatod ki az érzelmeidet a gyerekükért aggódó szülők felé, szülők betegségénél a gyerekek felé, vagy szimplán egy nehéz sorsú család/egyén felé.


Mentőtiszt vagyok, annyiban nem más az ápolótól, hogy ugyanezzel fogsz találkozni te is nap mint nap. Azt hiszem ez az, amire nem lehet felkészülni, ezt meg kell tapasztalni, és akkor dől el mennyire bírod.


Nekem sokszor a mai napig gondot okoz az, hogy helyretegyem a fejekben azokat az életkörülményeket, amelyeket minden nap látok, azokat a sorsokat, amin egy apró szemcseként próbálsz segíteni.


Szóval ez az, amire talán a legfontosabb edzeni magad fejben, nem pedig a vér és a váladékok.

2019. okt. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2019. okt. 2. 20:04
 9/9 anonim válasza:

Attól is függ a dolog, hogy a fővárosban, vagy vidéken akarsz-e elhelyezkedni mentőápolóként.

Budapesten mentőgépkocsis szolgálatban az esetek nagy részében "szálljon ki-szálljon be" átszállításokat fogsz kapni, A kórházból B kórházba, kórházból ct-be majd vissza, öregotthonból kórházba stb. Kb 10 feladatból 8 ilyen lesz, folyamatos a pörgés. Annyi a pozitívum, hogyha segélykocsit kell kérned akár betegmozgatáshoz, akár betegellátáshoz akkor viszonylag rövid időn belül kapsz is segítséget.

Vidéken más a helyzet, ott nyugisabb, van idő akár órákig a mentőállomáson pihenni két feladat között. Feladatok tekintetében inkább orvos által beutalt betegek meg az akut betegek ellátásáról és/vagy kórházba szállításáról van szó, és mivel nagyok a távok a feltalálási hely/a beteg otthona és a kórház között, ezért egy feladat a kivonulástól a mentőállomásra érkezési időt nézve egy-két órát is jelenthet. Viszont ez igaz az esetkocsira is, ha az kivonul, akkor garantált, hogy amíg akár órákig távol van te leszel az, akit kiküldenek ha bármi van. Segélykocsit is csak távolabbról fognak tudni küldeni ami meg sok idő, így tényleg ott kell lenni szakmailag is. Én úgy vettem észre, hogy a fiatalabb mentőkkel szemben máshogy viselkednek mind a betegek és mind a kórházban, és ezt most nem pozitív értelemben írtam, sok évre lesz szükség mire tényleg rendesen kezelni tudod ezeket a dolgokat. Amit írtak is fentebb, hogy majd ha ténylegesen elkezdesz vonulni nem a vér meg a sérültek látványán fogsz megdöbbenni igazán (azokat meg fogod gyorsan szokni), hanem azon, hogy rengeteg ember milyen körülmények között él, és milyen helyzetben van.

2019. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!