Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy ilyes esethez mit lehet...

Egy ilyes esethez mit lehet kihívni? Mentőt vagy betegszállítót?

Figyelt kérdés

Rettenetesen fáj a bal fülem. Hajnali 4 óta melegítem és rakom rá a meggymagpárnát, de csak egy kicsivel lesz tőle jobb. Fülcsepp nincs itthon. Az elmúlt 4 hónapban most harmadjára fáj nagyon a fülem. Nem tudom mi van velem. Sürgősen el kéne hogy lássanak mert már nagyon nehezen tűröm a fájdalmat. A kórházba magamtól nem tudok elmenni mert kocsink nincs, ismerőst nem tudunk megkérni hogy bevigyen, taxira nincs pénz, tömegközlekedéssel meg nem bírok elmenni ilyen fülfájással. Mert annak a busznak a legközelebbi megállója ami el tudna vinni a kórházhoz, 3 km-re van.

Ehhez az esethez azzal az indokkal hogy nem tudok sehogy sem eljutni a kóházba, de sürgősen ellátásra van szügségem, ki lehet hívni a mentőt? Ha nem, akkor a betegszállítót hogy kell hívni? Mi a száma? Ha felhívom őket, mennyi időn belül tudnak bevinni? Haza is hoznak amikor végeztem? Kérlek segítsetek! :(

16/l



2019. okt. 4. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fülfájás miatt nem fog érted mentő kimenni. Vegyél be fájlalomcsillapítót és menj be közlekedési eszközzel, esetleg kérjél meg rokont, ismerőst, szomszédot, hogy vigyen el a szakrendelőbe.
2019. okt. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Elöször is most már nappal van, el tudsz menni busszal is.

Másrészt fülgyulladásra a meleegítés kifejezetten rossz.

Harmadszor, ha ez gyakrabban elöfordul, akkor menj egy orr-fül-gégészhez, hogy kiderítsék az okát.

NEgyedszer, fülfájás miatt sem betegszállító, sem mentö nem fog kijönni, legfeljebb még meg is büntetnek, ha ilyen miatt feltartod öket.

2019. okt. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Először hívd fel a házi vagy gyerekorvosodat, ő ki fog menni házhoz. Kapsz valami gyógyszert és mehetsz az sztkba..
2019. okt. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Betegszállítót háziorvos rendelhet neked, vagy az asszisztensnő, te nem hívhatod őket, mentőt nem vehetsz igénybe fülfájással.
2019. okt. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Jött belőlem a vér pár hónapja elég komoly mennyiségben és még arra sem jött ki a mentő (megindolkoták a telefonban) Nagyon kicsi a kapacitásuk, csak az indokolt esetben mennek ki.

Felesleges hívnod.

Betegszallito mehet, de valószínű húzni fogják a szájukat és lehet estig vársz.


Ha rám hallgatsz, veszel fel sapkát és bemesz busszal a fül-orr-gegere. Sürgős esetben időpont nélkül is fogadniuk kell.

Hétvégén nem lesznek ott, most menj el délelőtt.

2019. okt. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Időközben összeszedtem magam, lezuhanyoztam és felhívtam a kórházat és azon belül a fül-orr-gégészetet. Azt mondta nekem a hölgy a telefonba, hogy hétköznap beutaló nélkül nem látnak el, tehát mindenképpen szerezzek háziorvostól beutalót. Még hozzá nem is akármilyet, hanem sürgősségi beutalót. Ha ez megvan, akkor menjek a kórházba. Szóval még lesz egy utam a háziorvoshoz is. Ezért úgy döntöttem hogy biciklivel megyek. Ha megjártam a háziorvost, lelakatolom a biciklit a buszmegállóban és elmegyek busszal a kórházba. Egyszer át kellessz szállnom, de valahogy csak átvészelem. Hazafelé ugyanez. Majd írok még ha hazaértem.
2019. okt. 4. 08:53
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát ilyenről még nem hallottam, hogy képesek egy nagy fájdalomban szenvedő beteget beutalóért küldözgetni. Amúgy sűrgős eset mindenhol kivétel, oda nem kérhetnek beutalót.
2019. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, lényegében a 4 hónapja tartó időnkénti panaszok ellátása tényleg sürgős!
2019. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4%
Ilyen esethez mentőhelikoptert kell kihívni. Remélve, hogy a legközelebbi leszállásra alkalmas területig el tudod vonszolni magad.
2019. okt. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!