Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem küld el a háziorvos...

Nem küld el a háziorvos vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Történt még augusztusban, hogy éjszaka berepült egy denevér a szobámba, leesett mellém, majd ott röpködött, én meg kimentem. Másnap reggelre az oldalamon megjelent egy piros, viszkető, fájó, seb-szerű valami.

Ekkor nem foglalkoztam vele annyira, mert úgy olvastam, hogy a veszettség tüneteinek megjelenéséig el szokott telni pár nap, és amúgy sem láttam rajta fognyomokat. Úgy gondoltam, hogy valami rüh vagy atka lehet.

Azóta elmúlt a seb, elmentem háziorvoshoz elmondtam neki a sztorit, de leginkább csak mosolygott rajta, mondta, hogy nem is tudta, hogy vannak ilyen helyen denevérek stb. Szóval szerintem nem igazán tud erről sokat. A lényeg, hogy azt mondta, nem kell semmi vizsgálat, mert már elmúlt a seb(?). Úgy gondolta, hogyha megharap a denevér, akkor azt érzem, de én úgy tudom, hogy nem feltétlenül, ezért azt mondtam, nem tudom megharapott-e, gondolom ezek miatt nem vett komolyan.

Viszont az incidens óta általánosan rossz a közérzetem, és nehezen is nyelek, de ezt igyekszem csak a stressznek betudni.


Az lenne a kérdésem, hogyha ő nem küld el vizsgálatra, akkor mit tudok tenni? (januárban töltöm a 19-et, tehát majd amúgy is át kell jelentkeznem felnőtt rendelésre, gondoltam, ott is kérhetnék vizsgálatot, hátha.)

Tudom, hogyha veszett vagyok, akkor már mindegy, nem gyógyítható, de azért jó lenne tudni, mert így rányom a napjaimra egy konstans feszültséget.

Mit tanácsoltok?



2019. okt. 9. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszett lennél, akkor már rég kinyiffantal volna.

És az itteni denevérek nem harapnak.

Hipochonder vagy.

2019. okt. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz. A háziorvosod teljesen korrekt volt.
2019. okt. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

A hazai denevérek legfeljebb akkor haraphatnak meg, ha megfogod őket puszta kézzel, és veszélyben érzik magukat. Nem fog direkte odamenni és megharapni, nem vámpír, fél az tőled nagyon, hidd el :) Európában az elmúlt 40 évben összesen négy eset történt, amikor denevérharapás útján fertőződött meg ember, azok is denevérkutatók voltak. Továbbá Magyarországon utoljára 94-ben betegedett meg két ember, valami faluban, megmarta őket egy veszett macska. Szóval mint látod nem olyan könnyű elkapni, pedig nagyon sok helyen élnek denevérek az emberek közelében, padlásokon, panelházak hézagaiban, redőnytokokban. A lakótelepen ahol gyerekkoromban laktunk, rengeteg volt, csomószor berepültek nyári estéken, a szomszédnéni egyszer hajnalban rombolt át hozzánk, hogy szedjük ki a hajába kavarodott denevért, és még ő is életben van, pedig ez vagy 15 éve történt :D

A "tüneteidet" pedig az agyad produkálja, mert ráparáztál a dologra. A nyelési izé amúgy már akkor jelentkezik amikor teljesen kifejlődött a betegség, és onnan számítva pár napon belül halott vagy, nem tart hónapokig, szóval chill ;)

2019. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!