Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Május óta folyamatosan táppénz...

Május óta folyamatosan táppénzen vagyok. Volt benne 5 hét kórházi ellátás is. A cégemnek folyamatosan adom le az orvosi igazolásokat. Táppénzt azonban utoljára júliusban kaptam. Mit tehetek, hová fordulhatok jogorvoslatért?

Figyelt kérdés
táppénz

2019. okt. 10. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A vezetőséggel, főnökkel kellene beszélni ezügyben. Amúgy szerintem nem fognak fizetni, és szinte biztos, hogy el is küldenek (vagy már el is vagy). A pereskedés drága, és évekig elhúzódik, és ezt ők nagyon jól tudják.
2019. okt. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Miről kellene beszélnem? Arról, ami jogosan megjár, de 3 hónapja nem fizetnek? Felmondhatnak ugyan a táppénz ideje alatt is, de érvénybe csak a keresőképtelenség lejártával léphet. Ez pedig max 1 év is lehet.

A cégre is vonatkoznak jogszabályok, tudtommal 21 nap a maximális ügyintézési, utalási idő.

2019. okt. 10. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:
A cégnél kellene utána járni, valószínűleg nem adták oda a bérszámfejtő/könyvelőnek.
2019. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# Köszi. Próbálok utánanézni, de sajnos én sokat ez ügyben nem tehetek. Ígéretet kaptam már rá hetekkel ezelőtt is.

Aztán azóta sem történt semmi. Utoljára júliusban 9000 Ft, azóta semmi.Jóval 200 ezer Ft felett jár az elmaradt táppénz.

2019. okt. 11. 06:53
 5/9 A kérdező kommentje:

Utánanéztem milyen pénz érkezett eddig: május: 13 nap betegszabadság, június 2 nap betegszabi.

Táppénz gyanánt még egy fillért nem számoltak el!

2019. okt. 11. 08:19
 6/9 anonim válasza:
Hogy voltál bejelentve?
2019. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6: Alkalmazottként.De nem csak voltam, vagyok jelenleg is.

A helyzetet bonyolítja, hogy a cég telehelye megyei jogú város, a központ viszont bpi bejegyzésű.Így itt helyben nem lehet semmit intézkedni.

2019. okt. 11. 18:43
 8/9 A kérdező kommentje:
#3 a cégem helyi képviselője állítja, hogy rendszeresen továbbítja a bp-i központba.Állítólag ennél a cégnél rendszeresek az ilyen ügyek, több kolléga is járt már így.
2019. okt. 11. 18:49
 9/9 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne kit kéne ilyenkor felhívni. Nekem 4hónapja motorbalesetem volt, azóta betegállományban vagyok és sikerült már elküldeniük egy havi táppénzt. Meg szeretnem kérdezni tőlük, hogy akinek nincsen családja az ilyenkor mit eszik? Ba..ák meg az anyjukat!
2019. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!