Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy két lányom, az egyik...

Van egy két lányom, az egyik után jár a gyes, viszont a másik után nem jár családi pótlékon kívül más ellátás, de ő asztmás beteg lett, s folyamatosan szinte mindig fulladásos betegsége van. Így van valami támogatás amit tudok igényelni Ő utána?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy gyes csak egy gyermekre jár,2 re nem folyósítanak,vagy mégis ha ilyen beteg?
2010. máj. 20. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elviszed az aszthmás lányodat orvoshoz, és ott megállíptják, hogy tartós beteg, akkor közgyógyigazolványt kaphat, és emelt családi pótlékot (majdnem duplája a "simának").
2010. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az első írta, bár nem egészen értem a kérdésedet. Van 2 lányod, akik közül az egyik asztmás, de nem írtad, hogy mennyi idősek.

Az én kisfiam is asztmás (4 éves) és van egy kicsi is, aki után jár a gyes. Az asztmás kisfiamra pedig az emelt szintű családi - ez 23.300.- - és közgyógyigazolvány. Van még egy kártya, ha bkv-n utazol az asztmás gyerekkel, akkor ingyen lehet igénybe venni a bkv-t és a máv/volán járatokon 90% kedvezmény jár, ha a beteg lányoddal együtt utazol. Ezek az alapkedvezmények. Ha neked a picire már nem fog járni a gyes, mert elmúlt 3 éves, akkor az asztmás lányod után igényelheted újra, amíg fennáll a betegség, de azt hiszem - nekem azt mondták -, hogy 10 éves korig meg szokták adni.

2010. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az igénylésekhez egy szakorvos által kiállított igazolás kell a tartós betegségről. Azt kell az államkincstárba beküldeni. Ez már meg volt?

Előző vagyok

2010. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3 éves,nem volt még meg.Most tart a kivizsgálás még csak,de állandóan fullad szegényke és a pipa amit eddig kap azt nem lehet mindig alkalmazni...:( bízom benne,hogy nem olyan komoly ez a fulladás.lassan fél éve hogy állandóan fullad.
2010. máj. 25. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! A második és harmadik válaszoló vagyok.

Nálunk is így volt, hogy sokszor fulladt és elkezdett a doki egy szteroidos kezelést neki. Csak ez segített, de ez SEGÍTETT! Plusz kap még egy rágótablettát is. Nálunk 1 évesen kezdődött, de 3 lett, mire a pulmonológiára kerültünk. Akkor jár az emelt szintű családi és minden más, ha hosszabb ideig gyógyszeres kezelést kap . asztmánál. Pl. mi is akkor kaptuk meg a papírt, mikor már 3 hónapja kapta a flixotide-t. Akkor volt egy konzultáció és ott töltötte ki a doki a papírt. Magától nem mondta, én kérdeztem rá telefonon, hogy lehet-e, mert nagyon sokba vannak ezek a gyógyszerek és akkor mondták, hogy mostmár igen.

Remélem hamar meg lesz nálatok a megoldás a fulladásokra! Az én fiam kéthetente elkapott valami felsőlégúti izét és mindig a fulladás lett a vége, de mióta ez a kúra van - fél éve -szerencsére nem volt még ilyen!!!

2010. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nálam is 2 hetente kap el légúti fertőzést és ez mellé kezd fulladni.jelenleg napi 1 rágótabletát kap,singulairt és írnom kell naplót h volt e fulladás ha volt milyen,illetve léguti tüneteit.

Tegnap kezdtük el.majd kontroll júl lesz.de már nagyon elegem van,mert ilyesztő is tud lenni ez a fulladás!

2010. jún. 10. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Előző vagyok. Ha 3 hónapon át kapja a singulairt, akkor utána már meg lehet igényelni az emelt szintű családit, mert akkor már tartósan betegnek számít. :( Az én fiam is kapja a sindulairt + flixotide + ventolin, ha rohama van. Remélem tényleg gyorsan kinövi....

Most kaptuk meg a közgyógyigazolványt, januárban diagnosztizálták az asztmát, áprilisban kaptuk a papírt, hogy beteg és jár az emelt szintű. A gyógyszerei nagyon sokba vannak, úgyhogy most jól jött ez a közgyógyos kártya. :(

2010. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!