Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pszichológus, írhat táppénzt?

Pszichológus, írhat táppénzt?

Figyelt kérdés
Régebben több, mint fel évig jártam pszichológushoz. Pánik betegség és depresszió. Sikeresen tulleptem mindenen, utána lett munkám, barátnőm, közösségbe jártam, minden tökéletes volt. De mostanában, kezdem egyre nehezebben bírni a napokat. Újra kezdem magamon, érezni, hogy nem tudok és nem is akarok eljárni sehova. Az azért baj, mert dolgozok. Külön angolra járok, vezetni, edző terembe, mellette a munkám is eléggé stresszes. De az utóbbi 3 hétben úgy érzem feladom ezeket mert nem vagyok képes elmenni. A kérdésem az lenne, a pszichológus adhat táppénzt, arra az időre amíg ujbol elnem tűnik ez az egész dolog?
2019. okt. 13. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Nem orvos. A pszichiáter viszont orvos.
2019. okt. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Külön angolra járok, vezetni, edző terembe, mellette a munkám is eléggé stresszes."

A munkád is. Tehát a többi is. A munkád a legfontosabb ezek közül, tehát a többit kell leépítened: ne járj külön angolra, és/vagy ne járj vezetni és/vagy ne (vagy csak ritkábban) járj edzőterembe - a felszabaduló időben pedig pihenj, aludj, olyasmit csinálj, amit élvezel (nem csak fontosnak és/vagy hasznosnak tartasz), hogy egy kis lélegzethez juss.

2019. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha elmész a háziorvosodhoz,őszintén elmondod neki a gondjait,és hogy terápiára jársz,szerintem meglehet vele beszélni,és ő fel tud venni táppénzre.
2019. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Depresszióval elég sokáig lehet a beteget táppénzen tartani. Táppénzre csak és kizárólag a háziorvos vehet.
2019. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!