Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha idős nagymamám beleegyezett...

Ha idős nagymamám beleegyezett egy olyan orvosi vizsgálatba amit én nem szeretnék, hogy elvégezzenek, meg tudom utólag akadályozni?

Figyelt kérdés
Most kapott szívritmus szabályzót, maszekban kardiológus intézte el neki a műtétet...Bekerült osztályra ott az orvos meg szívkatéterezést akar csinálni egy 88 évesnek. Utólag mikor kiderült hogy mi a baj.Mamám alá írta a papírt mert azt se tudta mit ír alá. Szegény néha már nincs képbe és nem is mondták neki mit ír alá.
2019. okt. 16. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, csak ha gyamsag ala helyezteted.
2019. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak gondnokság alatt.
2019. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez nagy rácseszés , nem elég szerencsétlen fájdalma a műtét után meg még ez is! Szerintem csak valami rezidens fog rajta gyakorolni. Műtét előtt csinálnak ilyen vizsgálatot nem utána.
2019. okt. 16. 21:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Katéterezést nem rezidens csinál, hanem erre specializálódott szakorvos. Alapvetően rutin beavatkozásnak számít, nem veszélyesebb, mint a pacemaker beültetés volt.

Azért írom, hátha ez megnyugtat, mert mint írták, tenni nem tudsz ellene. Egyébként ha nem tudod, miért kell, esetleg kérdezd meg az orvosát. Csak úgy nem rendelnek el ilyet szórakozásból.

2019. okt. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

A nagymamád, ha beszámítható és aláírta, akkor azt te nem tudod megmásítani, viszont ő vissza tudja vonni.

Parázni amúgy ettől nem kell és nem értem ez téged miért zavar. A katéterezést úgy vélem, hogy a koszorúerek állapota miatt akarják elvégezni, ennek semmi köze nincs a pacemakerhez.

2019. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagymama gondolom nincs gondnokság alatt, tehát semmi közöd hozzá, hogy milyen vizsgálatokra megy.

A szívkatéterezés egyébként egy minimális veszéllyel járó beavatkozás. Én orvos vagyok, de abszolút nem zavarna, ha ilyen beavatkozást végeznének bármelyik, akár idős rokonomon. Éveket lehet vele nyerni.

2019. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem történt meg a vizsgálat, tudtam beszélni az orvossal.
2019. okt. 29. 12:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Minimális veszély például ha a katéter megsérti a koszorúeret, sürgős szívműtétre lehet szükség?
2019. okt. 29. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen ez minimális veszély. A beavatkozásnak nagyon jó a kockázat-haszon aránya.
2019. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!