Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtét után nem kaptam vérhígít...

Műtét után nem kaptam vérhígítót. Ez normális? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Altatásban, belső aranyér miatt műtöttek, nem kaptam vérhígítót nem lesz gond belőle ? Azt mondta a doki,hogy keljek fel néha mozogjak és nem indokolt igy a használata. Én azóta óránként félóránként sétálgatok, mozgok. Este is ha felkelek megyek egy kört a szobában. Más is járt már így, hogy nem kapott ?

2019. okt. 17. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer kórházban volt egy aranyér műtétes szobatársam és ő is csak az 1. nap kapott, amikor nem nagyon tudott mozogni a fájdalomtól.

Ha mozogsz és iszol eleget nem lesz gond.

2019. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) Rajta vagyok az ügyen, mozgok és vizet iszom amennyit csak tudok :) Nekem 3 csomót távolítottak el fájdalom minimális pedig az orvos,ápoló,beteghordó is azt mondta, hogy az egyik legfájdalmasabb műtét. Már a műtét napján haza engedtek. Csak széklet még nincs pedig már 2 nap eltelt.
2019. okt. 17. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem már ez a része furább, mert én 4 napot voltam bent és addig az aranyérműtétes szobatársam is végig bent volt és addig nem is engedték volna haza amíg nem tud elmenni wc-re és asszem akit altatnak az legalább 1 estét alapból bent kell töltsön.

Aztán lehet hogy mindenhol más :D

2019. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, főleg, hogy ilyen jól viseled és tudsz mozogni. Egyébként közvetlen műtét befejeztével mindenki kap. Nem tudom, a lábaid bevoltak-e fáslizva műtét alatt. Ezt nem írtad. Engem gerincsérvvel műtöttek, én sem kaptam, csak aznap este. A zárójelentésen rajta lesz, mit kaptál műtét közben-alatt-után. Legalább is az enyémen fel volt tüntetve. Nem irigyellek, de akkor szerencsés vagy, hogy nem fáj. A széklet meg majd normalizálódik gondolom. Igyál sok folyadékot, de gondolom, ellátnak tanáccsal, mert nem jó kemény székletet kipréselni friss műtöttként.
2019. okt. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, látom, hogy haza is engedtek már. A tanácsom ugyanaz, csak vedd múltidőnek. A széklettel kapcsolatban biztosan elláttak tanáccsal.
2019. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3.! Mondjuk ezt én is furcsállottam, ezért nem is figyeltem, hogy már haza is engedték a kérdezőt. Ez valami magánklinika?
2019. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Írtak fel széklet lazítót, mondták,hogy fájni fog az első széklet de még mindig nem sikerült. Néha úgy érzem kell elmegyek wc-re de nem erőltetem egy kis vér a papíron és annyi utánna le tusoltatom kötszer majd boxert ráhuzom. Volt a lábamon fásli rajta is hagytam másnap estig. Egynapos sebészeti beavatkozás volt a műtét reggel be mentem éhgyomor, kb 1 fele betoltak műtőbe 2 körűl a szobába magamhoz tértem adtak 2 nagyobb 1 kisebb infuziot utánna este 7 fele momdták menjek el nézzem meg tudok e pisilni, tudtam kérdezték nem e szédülök stb és jöhettem haza.
2019. okt. 17. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!