Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Létezik itthon HRT terápia?

Létezik itthon HRT terápia?

Figyelt kérdés

Hormone Replacement Therapy.


Férfiaknál ahogy öregednek lassan de biztosan egyre csökken a tesztoszteron termelésük.


Itthon létezik olyan hormon adagoló terápia, amivel visszaállítják ezt normális szintre öregkorban?


Pl.: USAban sokan doktor által előírt HRTn vannak szimplán öregedés miatt, nem mert sokkal alacsonyabb lenne a tesztoszteron szintjük mint amilyennek kellene lennie és kapnak mondjuk 5 naponta 80 mgot.


Egész életükön keresztűl.


Itthon van ilyen?



2019. okt. 18. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Létezik. El kell menni az andrológiára. Ott adnak beutalót tesztoszteron szint mérésre. Ha nagyon alacsony, akkor lehet adni tesztoszteront.
2019. okt. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az öregedès okozta természetesen csökkenő tesztoszteron akkor erre nem ok?


Vagy ha valaki sokáig szteroidozott és lejövetel utàn megszűnik a tesztoszteron termelése pár éven át. Az okod ad?

2019. okt. 19. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt a szakorvossal kell megbeszélni.
2019. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Létezik, bár gyerekcipőben jár itthon. Itthon állami kórházban csak akkor javasolnak TRT-t, ha rendkívűl alacsony tesztó párosul sok tünettel (7-8 nmol/l alatt). Az USA-ban amennyire én tudom, kb. boldog-boldogtalannak felírnak TRT-t a magánkórházak (akár 18-20 nmol/l értéknél is, ha van elég pénzed, akkor ott felírják).


Itthon nekem állami kórházban több mérés alapján sorban 11/13/8 nmol/l értékekkel 28 évesen szigorúan elutasították a TRT-t. Ezután elmentem magándokihoz, augusztus vége óta TRT-n vagyok. Az első hónapban heti 2x75mg tesztoszteron enantátot szúrtam, ezzel feljött a tesztoszteron szintem 580 ng/dl-re (20,2 nmol/l). Célom a 27-30 nmol/l közötti tartomány, így most 3 naponta szúrom a 75 mg-ot, így heti 175 mg-ra emeltem az adagot.


Életkedv, energia, fáradékonyság, libidó mind változtak pozitív irányban, eddig úgy néz ki bevált :)


Visszatérve a kérdésedhez, akkor van szükséged erre, ha a sok tünet megkeseríti az életed. Inkább távol maradnék tőle abban az esetben, ha nincs panaszod. De mindennek az alapja a vérvétel, tesztó, ösztrogén, LH, FSH, SHBG meghatározása, aztán abból a szabad tesztoszteront is ki lehet számítani.


"USAban sokan doktor által előírt HRTn vannak szimplán öregedés miatt, nem mert sokkal alacsonyabb lenne a tesztoszteron szintjük mint amilyennek kellene lennie" Ez így nem igaz. Szimplán az öregedés miatt nem írnak fel tesztó pótlást, azért írnak fel, mert az öregedés miatt jelentősen csökken a T szintjük. Szóval csak akkor írják fel, és csak akkor van értelme, ha alacsonyabb a tesztó szint mint ami a normális élethez kell. Gondolj bele, semmi értelme nem lenne pusztán öregedés miatt kívűlről bevinni ugyanazt a mennyiségű tesztót, amit az ember szervezete amúgy is megtermelne. Így a külső bevitel leállítja saját termelést, cserébe még csak magasabb sem lenne a tesztód, semmi pozitívat nem éreznél... A hormonrendszer nem játék, csak okkal szabad belenyúlni.


Összegezve, aki kap külső tesztót, az mindig azért kapja, mert a saját szervezete nem termel eleget (Ennek pedig kiváltó oka lehet az öregedés is, többek között). A külső tesztó bevitele pénzbe kerül (tesztó, felszívó tű, beadó tű, fecskendő stb), nyűg a beadás, tartsd észben hogy mikor kell beadni stb... Tényleg értelme csak akkor van belenyúlni hormonrendszerbe, ha külső bevitel révén a magas-optimális tartományba tudod felhozni a tesztószintedet. Csak annyit szúrni, amennyit amúgy is termelsz ostobaság, főleg, hogy pl. akár sterillé is válhatsz ha hosszabb időn keresztül hcg nélkül szúrod...

2019. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!