Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti általában milyen gyorsan...

Ti általában milyen gyorsan mentek el orvoshoz, ha elő jön egy tünet?

Figyelt kérdés

Sok olyan kérdés van a Betegségek rovatban, ahol az emberek úgy teszik fel a kérdést, hogy hetek, vagy hónapok óta van ez az amaz. Hasfájás, hasmenés, fejfájás, mellkasi probléma, nemi szervi baj, akármi.


Ti mennyi időn belül mentek el? Van súlyossága a tüneteknek nálatok, pl. 2 napja tartó hasmenés esetén orvos, 1 hetes orr fújás esetén még nem, vagy mindennek adtok egy kis időt, hogy hátha magától helyre jön?


Kíváncsi vagyok, hogy az átlag mennyi idő után gondolja úgy, hogy jó, ez most már orvost kíván.


Lehet én vagyok parás, de ha egy számomra ismeretlen tünet jön elő (nem klasszikus megfázás, vírusos hasmenés, meg ilyenek), akkor én 2-3 nap elteltével megyek is a dokihoz, mert ki tudja miről van szó.



2019. ápr. 3. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon járok orvoshoz mert halisten nincs komolyabb bajom.

Infulenzával eszembe se jutott (magas láz, gyengeség, brutal hasmenés), egyrészt nem tud mit adni, másrészt csak terjesztem a vírust.

Trokofájással, köhögéssel szintén nem megyek, mert magától rendeződni szokott a dolog max 1 hét alatt.

Hasmenéses tünetekkel sem megyek.

Régen nagyon sokszor volt légcsőgyulladásom, szóval tudom, hogy az milyen, ha érzem, hogy gaz van, akkor már elmegyek.

Ami nem volt még de biztos egyből mennék, az a húgyúti gyulladás, annak nagyon csúnya vege lehet és minnél előbb kezelik annál jobb. Plusz nyilván mellkasi/erős nem múló hasifájdalomnal is.

2019. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
milyen csúnya vége lehet a húgyuti gyulladásnak?
2019. ápr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es: ráterjedhet a vesére, az pedig általában már nem gyógyul maradéktalanul.

Nekem orvosisként kicsit könnyebb eldönteni, hogy mivel kell azonnal, vagy rövidesen orvoshoz fordulnom, vagy mi az, amit én is megoldok. Ha valaki bizonytalan, érdemes a webbetegen tájékozódni, mert az hiteles, könnyen érthető oldal, és segíthet eldönteni, hogy futni kell-e az ügyeletre vagy sem. Ezért is lenne érdemes az iskolákban külön egészségügyi oktatást bevezetni, sokan egy banális virusfertőzést sem tudnak megkülönböztetni egy bakteriálistól.

2019. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alsó húgyuti gyulladás rámegy a vesédre is belehalsz. Ez lehet pl egy súlyos szövődmény.

Én még fiatal vagyok, szerencsére nincsenek krónikus problémáim. Akkor megyek orvoshoz, ha gyógyszert is kell felíratni, pl. felfázáskor antibiotikum. Vagy amikor cataflam kellett foghúzás utáni fájdalomra.

Az enyhébb kórképeket már meganultam "kezelni": hányás-hasmenés esetén diéta, megfázásra coldrex, stb. De amúgy várok pár napot és ha nem javul az állapotom, akkor háziorvoshoz megyek.

2019. ápr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Utálom az orvosokat. Több alkalommal majdnem megöltek. Azóta csak akkor megyek ha életveszélyben érzem magam vsgy már elviselhetetlen a dolog.
2019. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!