Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lehet az énekhangommal?...

Mi lehet az énekhangommal? Milyen orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés

Éneklés közben gombóc képződik a torkomban, berekedek és ezt fel kell krákognom, hogy újra tiszta legyen a hangom. Sajnos ez évek óta megy így, de mivel komolyabban szeretnék foglalkozni az énekléssel, ezt orvosolni kell.

Gyomorsav problémáim voltak, 15-16 éves koromban volt, hogy éjszaka embertelenül kínzott a sav, azóta 19 éves vagyok, már csak nagyon ritkán jön fel a savam. De ez a rekedtség nem szűnik meg.

Krákogással kezdődik a reggelem, felkelés után. Ha sokáig nem beszélek, akkor is berekedek, fel kell krákognom a gombócot a torkomból.

Nem dohányzom!


Köszi a válaszokat.



2019. okt. 19. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is énekeltem valamikor. Mézet, tojássárgáját igyál összekeverve éneklés előtt, csodát tesz a hangszálakkal. A gyomorsavadat se ártana rendbe hozni. Azt javaslom, éjjel ne feküdj laposan, polcold fel a hátadat, és ne egyél elalvás előtt közvetlen, főleg gyümölcsöt ne. A kekszfélék sokat segítenek, meg a kortyonként hideg víz.
2019. okt. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A sav kegyetlenül ki tudja készíteni az ember hangját, torkát, kezeltesd magad mindenképp.


Iszol 2,5-3 liter vizet naponta? Rendesen be szoktál melegíteni?

2019. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerettem volna elmenni gyomortükrözésre, mert voltam foniáternél, aki addig nem tud mit mondani, míg nincs lelet. Kértem háziorvosnál beutalót, a kórház cseszik felvenni a telefont, időpontot kérni lehetetlen, a várólista 3-4 hónap. A háziorvosi beutaló 30 !!! nap és lejár. Hetek óta nem veszik fel a telefont. Lejárt a beutaló, fogtam, kidobtam.

Nem éneklem jelenleg, épp emiatt. Abba kellett hagynom, így felesleges járnom énektanárhoz is.

2019. okt. 19. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Valami nem kerek ebbe a történetbe. Tudod, én is magyarországon élek, egy kisebb városban. Itt, ha az orvos külön nem kéri, 2 hétre adnak beutalót a hasi UH rs. Sürgős esetben másnapra, de már olyan is volt, hogy a sebész rendelésről leküldte a beteget, azonnali UH ra. Sima CT 2 hónap, de sürgősen azonnal. Nem tudom, te merre laksz, ahol ilyen anomáliák vannak. Vagy eleve a küldő orvos úgy ítéli meg, hogy neked nem is kell az a hasi UH.
2019. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, már látom! Saját kérésre ment volna a dolog. Így már teljesen érthető a dolog. Ilyen alapon kérhettél volna MRI t is.
2019. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A reflux diagnosztizálásához gyomortükrözés kell, köze nincs a hasi ultrahanghoz. Már bocs.

Édesmindegy merre lakom, azt tudom, hogy rengetegen várnak gyomortükrözésre.

De akkor kérek új beutalót és megpróbálok másik körházba elmenni, Budapestre mondjuk.

2019. okt. 19. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Célszerűbb lett volna bemenned időpontot kérni, ahelyett, hogy kidobod a beutalót...
2019. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A beutaló lejárt, a kórházban mindenbe belekötnek. Elmegyek a háziorvoshoz ismét, vagy lehet inkább egyenesen magánorvoshoz megyek, azzal fogok legjobban járni.


Akkor elmondom, a váci kórházról van szó.

2019. okt. 19. 18:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Én T.Bányán voltam ugyancsak gyomortükrözésen, 3 alkalommal. Egyszer sem kellett 15 percnél többet várnom. Ja és egy gyomortükrözés, a belépéstől a kilépésig mérve stopperrel 2 perc 25 sec ig tart, úgy hogy közben az orvos vagy 15 orvostanhallgatónak is elmagyarázta, hogy mit látnak. Ha nincs türelmed kivárni qaz időpontot, csináltasd meg maszek alapon. Nekem nagyon sokat segítettek, teljesen rendbe jött a gyomrom, a krákogásom stb. Bocs, hogy összekevertem a hasi UH val
2019. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!