Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üzemorvos munkaalkalmassági -...

Üzemorvos munkaalkalmassági - hogy lehet hogy én 15+ éve vagyok a munkahelyen de még soha nem kellett orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés

Egy rádióműsorban arról beszéltek hogy munkaköri alkalmasságio orvosi vizsgálatok ilyne és olyna fontossága és évente meg 2 évente stb ismétlendő...


és belegondoltam hogy én 15 éve vagyok egy helyne de soha egyszer se kellett céges orvosi vizsgálatra mennem . Ez hogy lehet ? Miközben „üzemorvos“ az van, létezik, a nevét is tudom (az éeltben nem látta még őt senki itt, ezt garantálom)


Vajon az van emögött hogy kitölti a papírokat anélkül hogy látná a dolgozót és kész? Vagyis ha lenne egy munkaügyi vizsgáéat az összes papír így ez is rendben lenne-mnoha még az életbne nem látta senki a céges orvost?


2019. okt. 5. 11:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát emiatt az orvos és a cég is nagyon megütné a bokáját. A HR-en érdeklődj, mert a rendszers üzemorvosi vizsgálat kötelező.
2019. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"Hát emiatt az orvos és a cég is nagyon megütné a bokáját. "


Ahogy az elmúlt 15 ében is megütötte? Vagy hogy érted? Semmi se történt és semmi nem is fog.

2019. okt. 5. 11:07
 3/25 A kérdező kommentje:

Ami TÉNY és nem vita: se én se senki aki itt dolgozik orvost még nem látott itt. Én 15 éve itt vagyok soha egyszer se voltam semmiféle vizsgálaton. Ez TÉNY.


és munkaügyi ellenőrzés már azóta volt ezer, idén januárban is volt. Mit néztek én nem tudom, de midnen rendben volt.

2019. okt. 5. 11:08
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom le van papírozva, mert ilyenkor megnéznek mindent. Nem tudom milyen cég, auditálnak-e titeket stb., de pl. egy nagy auditnál ilyet már az első nap kiszúrnak
2019. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"auditálnak-e titeket stb"


tizenfős szaros kis káefté

2019. okt. 5. 11:15
 6/25 A kérdező kommentje:

"Gondolom le van papírozva"



tehát akkor ennyi. AZ orvos nem is lát senkit se rányomja a pecsétet az igazolásra és ez így megy 15 éve. És mi lezs belőle? Ami az elmúlt 15 évben....

csak azt nem értem ha ez így mehet (és mehet itt az ábra) akkor miért nem csinálja ezt az összes cég?

2019. okt. 5. 11:16
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"akkor miért nem csinálja ezt az összes cég?"


Mert szerencsére vannak azért normális orvosok, cégek stb. Nem véletlen élvez előnyt egy olyan cég, ahol működik valamilyen szabvány, mert ott ezeket ellenőrzik rendesen

2019. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"mert ott ezeket ellenőrzik rendesen"


Na ez jó elszólás mert akkor nem csak az orvos és a cég egy tróger csaló hanem az ellenőrök is...

2019. okt. 5. 11:26
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy egészségügyi szempontból nem kiemelt munkahely. Ha tanár lennél, vagy dadus egy óvodában, vagy egészségügyi dolgozó, pék, szakács, bolti eladó, akkor biztos nem maradnának el a vizsgálatok.

A munkaalkalmassági vizsgálatok egyébként sem a dolgozók érdekeit védik, hanem a köz érdekeit. Azért kötelező, hogy ne fertőzd meg a gyerekeket, beteg embereket, az élelmiszereket amivel dolgozol. Ha nem ilyen a munkahelyed, rád van bízva, hogy jársz-e szűrővizsgálatokra a saját érdekedben. Ha nem veszélyeztetsz tömegeket azzal, ha esetleg beteg vagy, nem biztos, hogy kötelező orvosi vizsgálatok vannak a munkahelyeden.

2019. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

" Ha tanár lennél,"


És most jön az hogy TROLL vagyok.


Mert kérem én (dobpergés figyelem......) TANÁR vagyok!! Igen, az!

Csak nem állami suliban.

De ugyanúgy 14-18 éves korosztály nappali tagozat és tanár.

Csak a fenntartó nem állami hanem alapítványi.

2019. okt. 5. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!