Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kit műtöttek a közelmúltban...

Kit műtöttek a közelmúltban gerincsérvvel?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne a műtétről, főleg hogy mikor lehet talpra állni, mennyi a felépülési idő, mennyit kell kórházban tölteni és jobb lett e utána? Fájdalom jelentősen csökkent esetleg megszűnt? Műtét előtt állok. Két sérvem van a lumbális szakaszon, az egyik tokja kiszakadt és nyomja az ideggyököt. A nap 24 órájában fáj, jelenleg CT időpontra várok addig gyógyszereken élek, CT lelettel a kezembe jelentkezhetem a másik város ortopédiai sebészetén. Addig szeretnék tisztában lenni vele kb. mire számíthatok. Úgy gondolom ennél csak jobb lehet. Köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 24. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2019. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első kérdésem, hogy CT??? Miért készítenek CT sérv esetében, általában MR készül. Nagyon vékony embereknél szokták alkalmazni esetleg a CT-t vagy ha tényleg sejthető, hogy kiszakadt a sérv, de az MR az célra vezetőbb, azokon látszik nagyon szépen.

A műtét kb 1 óra, altatásban történik. Műtét napján nem ehetsz semmit, műtét után 2 órával lehet inni, este enni. Akkor még ugye lóg ki egy cső az ember hátából, ami egy palackba vezeti a vért. De a műtét után pl már kiszoktak menni pisilni. Akik meg dohányoznak, azok este már ki is mennek az épületből cigizni :)

Másnap cső kimegy, torna, séta. Harmadik nap már mehet is haza az ember, ha minden rendben van.

Amit most leszögeznék, hogy a fájdalom csökkentésére vagy elmulasztására irányul a műtét. A zsibbadás eltünését nem szokták 100%ra igérni, mert ha károsodott picit a gyök, akkor az nagyon lassan gyógyul. Ja illetve ha valakinek legyengül a lába, akkor ezen csökkenteni, ők még ingeráram kezelést is kapnak az adott izomcsoportba.

Műtéttől számított 10.nap kiveszik a varratot, ettől fogva úszni is lehet. Aki cukros annak kicsit később mert ugye lassabban gyógyulnak a hegek.

Min. 6 héttel kell számolni, amit az orvosok ajánlanak felépülési időt. Eközben gyógytorna, úszás, sok séta, hajolás, emelés kerülése, táppénz. 6hetes kontrolon megbeszélik, hogyan tovább, aztán ha minden oké, akkor mehet az élet tovább, persze csak óvatosan. Tovább folytatni a tornát stb.

Gyógyszerekkel kapcsolatban érdeklőd meg az Antidolorica nevű gyógyszert. Ismerősnek napi 3 elég volt, kicsit kókadtabb lett tőle talán mert olyan mint a lórugás, de alig fájt neki. Előtte volt hogy a reggelt 4 Cataflammal kezdte.... neki hatalmas kiszakadt L.Vös sérve volt, amivel majdnem 3 hónapig szenvedett, mire rávette magát hogy elmegy orvoshoz.

Sok sikert!

2019. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 2.

Az első videóra reflektálva írom, hogy tényleg van olyan hogy a sérv elmúlik.

Akinek kiszaladt, annak felszívódik. Gyógytorna hatására arra mozdul a sérv, hogy már ne nyomja a gyököt. Vagy gyógyszerek segítenek elmulasztani a fájdalmat stb.

Azt nem tagadom, hogy vannak szerencsések akik műtét nélkül megússzák.

Az orvos akihez az ismerősöm járt, ő azon a vélemenyen volt, volt ha már 2-3 vagy több hónap után nem javult, akkor nagy valószínüséggel nem is fog magától, de ez is orvosa válogatja. Valaki vár ameddig csak lehet a műtéttel, ő is azon van hogy magától elmúljon.

Van 1 kivétel a lábgyengeség, amire azt szokták mondani, hogy még ha annyira nem is fáj, akkor is érdemes megoperálni, mert maradandó maradhat. Ami nem kellemes, ha az ember mondjuk folyamatosan csapja a lábát vagy sántít séta közbe.

2019. okt. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ így azért megnyugodtam egy kicsit, hogy akkor nem leszek magatehetetlen hetekig :D Tudom, hogy hülyeség, de a katétertől tartottam, de akkor az sincs hála az égnek.

Márciusba volt MRI-m, akkor is már nagyon balra tolódott az egyik sérvem és közel volt az ideggyökhöz, akkor McKenzie gyógytornát írtak elő. 10 alkalom aztán elküldtek, hogy panasz esetén kontroll. Múlthét csütörtök óta fáj iszonyúan... először még próbáltam itthon Voltarennel kezelgetni, de már 4-6db -ot szedtem be belőle és semmi haszna, így hétfőn mentem dokihoz. Ott jelenleg: Diclomelt, Curidolt és Mydetont irtak fel, illetve ugye CT vizsgálat. Ami november 13-án lesz szóval addig gyógyszerek és várakozás.


Amit írtál gyógyszert azt felírtam magamnak és ráfogok kérdezni. Köszönöm.

2019. okt. 25. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem leszel magatehetetlen, dehogyis :) csak nem erőltetheted meg magad. Katéter tuti nem lesz. Nagyon ritkán nyaki sérvnél szoktak esetleg adni, de azt is katéter nélkül megoldják. Csak a branül, meg a hátadva a cső.

McKenzie torna tényleg hasznos, azt érdemes csinálni. Nagyon jól erősíti a hátizmokat, meg a gerinc melletti izmokat szalagokat.

Egészen hamar kaptál akkor CT időpontot, csak türelem. A gyógyszer mellékhatásait azért vedd figyelembe mindenképp! Erős gyógyszer.

Annyit kérdezhetek, hogy hol terveznek majd műteni?

2019. okt. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Katéter nincs, helyette van intubáció, meg gyakorlatilag felvágják a hátadat a gernicedig az sem szerencsésebb :D


Sok sikert a műtéthez

2019. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szegeden.
2019. okt. 27. 13:42
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az sem szerencses, de annyira faj, hogy ugy vagyok vele csak legyek tul rajta. :D koszonom.
2019. okt. 27. 13:43
 9/11 anonim válasza:

Szia. Engem most hétfőn műtöttek Szegeden, agyeki gerincsérvel. Negyed 9 korul kezdtek az altatást, 11kor már ebredeztem. Aznap nem kellhettem fel az agybol , inni is csak késő delutan lehetett. Nekem nem volt cső hattul .. 👀 másnap hajnalban már egyedül tusoltam ( vigyázva, hogy hatamat ne érje viz), egyedül setaltam , egyedül ment minden. Kateter nekem sem volt. Szerdán haza is engedtek. Fájdalomcsillapító injekciót kedd este kaptam utoljára , akkor sem én kertem, a nővérek mondtak hogy reggelre sokkal rosszabb lesz ha most nem kérem , így elkértem de gyakorlatilag most sem faj a sebem. Érzem hogy van, de nem faj. A torkom faj az altatás miatt meg mindig , de az se veszes. Hajolni nem szabad, ovatosan kell felkelni, leülni ( ülni sem szabad sokáig ). De összeségében jól vagyok hála Istennek. :) kedd óta gyógytorna van, arról kap mindenki kis füzetet mit kell csinalni és hogyan. szerdán mielőtt haza jottem irt fel fájdalomcsillapítót a dokim ( zadex), de meg nem kellett egyet sem bevenni. Verrog gátló injekcióbol 30at irt, mindennap kell egyet beadni amennyire lehet azonos idoben. Ennyi nagyjából. Tudom nagyon ijesztő egy mutet , nekem is ez volt az első ( remelem utolsó is), de a saját magunk által kreált félelem sokkal nagyobb , mint amivel ténylegesen jár egy mutet. Remelem tudtam segíteni 😊


(33L)

2019. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ja meg annyi, hogy felszivodo varrattal dolgoztak nalam, szóval nincs varrat szedés. Maga a seb pár cm.


(33L)

2019. nov. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!