Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epekő műtétem lesz. Leírná...

Epekő műtétem lesz. Leírná valaki a műtét menetét és a lentebbi kérdéseimre tudna válaszolni? Leginkább olyanok írjanak akiknek a közelmúltban volt műtétje, csak hogy tudjam mit, hogy csinálnak most.

Figyelt kérdés
Már évek óta halogatom a műtétet, mivel több aggályom is van, viszont a fájdalmam sajnos egyre nagyobb.Általában egész évben kapar a torkom és érzem a mandulám. Ez kizáró ok az altatásnál? Csinálnak amúgy előtte próbát,főleg,hogy még nem voltam műtve? Teljesen meztelennek kell lenni a műtétkor? Nem fogok megfázni a műtőben? Lefekvéskor is mindig betakarom a derekam még külön is. A műtét utáni trombózisveszélyt hogy oldják meg? Injekciót kell adni magadnak vagy gumiharisnyát hordani? Bocs, de elég tájékozatlan vagyok ezen a területen.
2017. jan. 20. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A műtét előtt vannak vizsgálatok(vérvétel,hasi ultrahang, általános állapot felmérés. A műtét előtti be kell feküdj a kórházba.előkészítenek a műtétre. (premedikálnak azaz, gyógyszereket adnak, hányáscsillapítót, egy kis nyugtatót ha kell. Diétáztatnak. A műtét előtt 8 órával már nem ehetsz. Inni ihatsz a műtét előtt 2 órával. A műtétkor a bugyi maradhat minden más megy. Megfázhatsz a műtőben de általában a betegek jól bírják a hideget az altatás miatt. Ne aggódj a műtőben be leszel takarva kivéve az a részed nem ahol a műtétet végzik. Ha kicsik az epeköveid, akkor egy úgynevezett laparoszkópos eljárással műtenek ami azt jelenti, hogy nem vágnak fel, csak egy kis vágáson vezetik be azokat a műszereket amivel eltudják távolítani a köveket.

A műtét utáni trombózis veszélyt heparin injekciózással oldják vagyis oldod meg otthon. Ne aggódj a műtét miatt sajnos (vagy nem sajnos) ez a fajta műtét rutin műtétnek számít.

2017. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ. A műtét előtt mennyi idővel kell befeküdni a kórházba? Erről még nem is hallottam...
2017. jan. 20. 22:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Az első teljesen jól írja. Nekem otthon kellett szurkálni magam műtét után, előző este kellett befeküdnöm.
2017. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos én eléggé hányós vagyok, úgyhogy ha felébredek biztos azzal telik majd a napom. :(. És jól sikerült a műtéted? Azóta ehetsz bármit?
2017. jan. 20. 23:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Műtét után diétázni kell egy darabig. Mindent megennék, de megszokásból a hagymát és minden nehéz kaját kerülök.
2017. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Teljesen meztelen leszel, a műtőben nem fázhatsz meg (a betegséget amúgyis vírus,baci okozza, nem a hideg, a műtőben nem nagyon vannak) Ha az aneszteziológus megvizsgált, bele kellett hogy nézzen a szádba. Ha nem mondott semmit a manduládra akkor nem akadály (ha még nem voltál anesztes vizsgálaton, akkor már tudod. De egyébkent majd rákérdezhetsz)

Nekem egy hónapja volt ilyen műtétem egyébként, műtét napján betekerték a vádlimat fáslival végig, meg kaptam véralvadásgátló szurit (Clexan) a kórházban 4x és itthon magamnak kellett szurni még 10x.

Nem hiszem, hogy hánynál a műtét után, előző nap már nem ehetsz semmit csak éjfélig ihatsz. Bár van aki epét hányhat, de ez nem gyakori.

2017. jan. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Most olvastam az első választ, még annyit hozzátennék hogy nekem óriási kövem volt (3 centi) mégis laparoszkóppal műtöttek
2017. jan. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

kérdező: azt hogy mennyi idővel előtte kell befeküdni, az változó. Attól függ milyen esetleges krónikus megbetegedéseid vannak. Ezt majd az orvos mondja meg.


7.-- nem kizáró ok a laparoscópiás műtét nagyobb kőnél sem, de ha több nagy kő van azt csak feltárással tudják megoldani

2017. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem a vesém mindig megfázik, ha nem takarom be. Még nyáron is be szoktam, mikor amúgy nem takarózom be. Ha elmarad akkor reggelre fájni szokott. Ez azért van, mert baktérium van a szobában? Nem hinném... Egy ismerősöm mesélte,hogy volt valami műtétje és ő is megfázott a műtőben, azóta se gyógyult ki belőle, pedig vagy 30 éve volt a műtétje. Nekem 3 nagyobb kövem van 1,5 cm és nagyon sok apró.
2017. jan. 22. 17:18
 10/13 anonim ***** válasza:
sztem 3 kőnél még megoldható a laparoscópia.
2017. jan. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!