Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel jár a sürgősségi ellátás...

Dontspam kérdése:

Mivel jár a sürgősségi ellátás nem kifizetése?

Figyelt kérdés
Fél éve, június elején kocogás következtében, megcsúsztam, majd elestem. Nem történt semmi, csak egy kis horzsolás, viszont aki látta rögtön mentőt hívott, bevittek a sürgőségire, ahol kb 2órán át ültem a semmiért, kértem is, hogy engedjenek el. Az egészet már rég elfelejtettem, mire ma (majdnem fél év után) kaptam egy egyszerű levelet amit a postás csak úgy bedobott a ládába, az áll benne, hogy 19ezer forinttal tartozom. Mi a teendő ilyenkor? Fél évig nem kaptam semmi értesítést. Ide haza, csak bejelentett lakcímem van? Semmit nem írtam alá, komolyabb gonddal jár ennek az értelmetlen dolognak a nem befizetése?

2019. nov. 21. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kell fizetned? Külföldi vagy? Magyar állampolgárnak jár az ellátás tb-re, nem?
2019. nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
54%

Olcsón megúsztad.

Amíg nem fizeted be, addig adótartozásod lesz, ami emelkedik mindig a kamatokkal, szóval jó lenne ezt kifizetni minél hamarabb.

2019. nov. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem a sürgősségi ellátás díját kell kifizetned, hanem a TB-t, amit ezek szerint valamiért 3 hónapig nem fizettél. És a komolyabb gond az, hogy szépen a NAV be fogja rajtad hajtani.
2019. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ún. kettős állampolgár (Szerbiában van az állandó lakhelyem).

Azért nem értem, mert pl. Szerbia akármennyire is pocsék, sürgősségi ellátásra mindenki jogosult. Főleg, hogy nem kértem segítséget, fertőtlenítették a horzsolást (be sem kellett kötni), megmérték a vérnyomásom, és 2 óra hosszát ültem, vártam, hogy kinyomtassanak egy papírt.

2019. nov. 22. 08:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor kérdések. Van magyar TAJ kártyád? Ha van, akkor nincs befizetve a TB hozzájárulás, amit mindenkinek kötelező fizetni.

Ha nincs akkor milyen biztosításod van?

2019. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sürgősségi ellátásra itt is jogosult vagy, hiszen elláttak, de ha itt nincs biztosításod, akkor ki kell fizetni utólag, vagy ha ott vagy valamilyen biztosítóval szerződésben, ami fizet arra, ha külföldön ellátnak, akkor azt azon keresztül kell érvényesíteni.
2019. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Amúgy ezt olvasd el és talán meglesz a válasz rá:


[link]

2019. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mivel Magyarországon nincs állandó lakhelyem, így taj kártyám sem, illetve TB-t sem kell fizetnem. Szerbiában van egészségügyi biztosításom.


UI.Úgy értettem, hogy a sürgősségi ellátásokért nem kell fizetni, valaki kihívja a mentőket, ellátnak, mehetsz utadra. Persze, ha pl. agyvérzésed volt, és bevisznek megműteni az már nincs ingyen.

2019. nov. 24. 08:04
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ja, nem. Minden ellátásnak van költsége, még akkor is ha csak bekötöznek. Ha nincs TB-d, vagy nincs itteni TB ellátásod, esetleg erre külön valamilyen biztosításod, akkor ki kell fizetni. A sürgősségi ellátást is ki kell fizetni, csak annyi a különbség, hogy azt nem tagadhatják meg az orvosok, nem kérhetik előre az ellátás költségét értelemszerűen.
2019. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!