Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Idén májusban szívinfarktust...

Idén májusban szívinfarktust kaptam, sztentet tettek be. Azóta táppénzen vagyok. Kérvényeztem megváltozott munkaképességem megállapítását, amit elutasított az elsőfokú orv. Bizottság. Állapotomat 71 % áll. meg. Van e ezek után értelme fellebbezni?

Figyelt kérdés
Betegségeim:Magasvérnyomás, idült ischaemiás szívb., régi szívizomelhalás. Fizikailag max napi 3-4 órás könnyebb tevékenységre vagyok képes, ettől is kifáradok. Korábbi munkakörömet nem tudom ellátni.

2019. nov. 23. 10:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha annyira nincs semmi ilyesmi, akkor meg felejtsd el az egészet.
2019. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Hát azért ez a dolog qrvára nem így működik, hogy csak úgy felejtsem el. 57 éves vagyok, még dolgoznom kellene a nyugdíjhoz. Korábbi munkám szóba sem jöhet! 57 évesen, 71 %-os eü. állapotban szerinted hová kellek, mik az esélyeim?

Élni pedig kellene, 16 ezer a havi gyógyszeradagom + fizessem magam után a 7500 Ft-os TB járulékot is. Mindezt a 0 bevételből?! Azért kicsit jobban átgondolhatnád, miket válaszolsz.

2019. nov. 27. 09:01
 13/21 anonim ***** válasza:
49%
Válaszoltam már azt is, hogy fellebbezz, meg azt is, hogy ne fellebbezz. Egyik se tetszett... Akkor?
2019. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Én meg válaszoltam, hogy fellebbeznék szívesen, de nem lehet. Holtvágány.
2019. nov. 27. 17:33
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezed, hogy hova kellesz.

Olyan céget keresnék a helyedben, akik a megváltozott képességűeket foglalkoztatnának.

Ha még nincs is a közelemben, megkeresnék különböző helyeket, hogy kellenék-e, tudnának-e nekem megfelelő állást adni, vagy létrehozni.

Ahogy írod, 3-4 óra könnyebb munkára biztos találnék valamit. Esetleg valaki más hasonló emberrel, kismamával, beteg családtagot ápolóval félbeosztva egy munkakört, biztos megoldható lesz, hidd el.

2019. nov. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"fellebbeznék szívesen, de nem lehet"

Akkor nem sok értelme volt feltenni a kérdést, hogy van-e értelme fellebbezni...

2019. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#:15 Te még elég pozitívan látod a dolgokat, vszleg nem mentél át annyi csalódáson, elutasításon mint én. Gondolom jóval fiatalabb is vagy nálam. A bökkenő ott van, hogy nem minősülök megváltozott munkaképességűnek. De egészségesnek

sem. 71 % a megmaradt egészségi állapotom. Papiron, elméleti számítások alapján. A gyakorlatban meg mindenki saját maga érzi , mennyit bír. Nem biztos hogy érdemes túllépni a határokat, túlfeszíteni az íjt. Egy élete van csak mindenkinek.

2019. nov. 28. 06:22
 18/21 A kérdező kommentje:
#: 16 Eddig úgy tűnik valóban nem. :( Titkon bíztam benne, hogy valaki olyan is olvassa aki volt már hasonló helyzetben. Esetleg rokona, ismerőse. Netán az ezeket a területeket érintő munkája van.
2019. nov. 28. 06:29
 19/21 anonim ***** válasza:

Sajnos igaza van a kérdezőnek. Ha valakit érdekel olvassa el a következő kérdést:

"Leszázalékolásnál a bizottság előtt mennyire kell levetkőzni egy nőnek és hova küldik mit csinálnak vele? " Erre én adtam a 2-es választ és ez sajnos tapasztalat és igaz.

2020. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
49%

"Titkon bíztam benne, hogy valaki olyan is olvassa aki volt már hasonló helyzetben. Esetleg rokona, ismerőse. Netán az ezeket a területeket érintő munkája van."

Én ilyen vagyok. Mégsem tetszik se az a válaszom, hogy fellebbezz, se az, hogy ne fellebbezz. Igaziból nem is választ akartál a kérdésedre, hanem csak jólesik kipanaszkodni magad. Hát csak tessék. Ha tényleg nem csak panaszkondi akarsz, akkor meg végre fellebbezz! Ha nem fellebbezel, semmi sem változik. Ha megteszed, azzal esélyt adsz arra, hogy könnyebb helyzetbe kerülj.

2020. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!