Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik orvos foglalkozik a...

Melyik orvos foglalkozik a nyelv betegségeivel?

Figyelt kérdés

Kétszer is voltam a fül-orr gégészeten ahol mind a kétszer leráztak egy kamudiagnózissal és a problémám azóta sem javul.


Van olyan szakterület amely kifejezetten a nyelv betegségeivel foglalkozik?



2019. nov. 29. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi baja a nyelvednek? És mit mondott a fül-orr-gégész?
2019. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Fáj/zsibbad váltakozva de csak és kizárólag a bal oldala.. néha olyan mintha megégettem volna néha mintha belidokainozták volna ... ugyanazon az oldalon a fülem is sokszor fáj, van hogy elég csak a nyelvem megemelnem és a fülembe csap a fájdalom.


A fül-orr gégén mind a kétszer azt mondták, hogy a refluxom miatt van ez, a savgőz marja a nyelvem.

A refluxom rendben van, szedek rá gyógyszert, iszom a Salvus vizet kúrában.

És furcsának tartom, hogy csak és kizárólag bal oldalon vannak tüneteim a savgőz a nyelvem jobb oldalát megkíméli? :/

Ja a fülemet meg kitisztították mert azt mondták annak az a baja, hogy sok benne a fülzsír hát az se lett jobb egy fokkal se.


Hát ez.. és kérlek ne rémisztgessetek betegségekkel, amúgy is szorongó vagyok :/


Csak tanácsra lenne szükségem, milyen orvoshoz fordulhatnék még ha nem fül-orr gégészhez...

2019. nov. 29. 18:44
 3/11 A kérdező kommentje:

Ja fogorvosnál mikor voltam fogkőleszedésen ott is mondtam, azt mondták nem látszik semmi a nyelvemen.

Nem jut eszembe más akihez fordulhatnék ezzel, pedig nagyon szeretném, hogy elmúljon :(

2019. nov. 29. 18:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Neurológiára érdemes lenne elmenni. Ez ugyanis neurológiai tünetnek tűnik.
2019. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez már vaóban nem fül-orr-gégészeti probléma.

Azt a részét értem, hogy a fül-orr -gégész miért nem tartja saját osztályához tartozó problémának, azt viszont nem, hogy miért nem küldött tovább.

Menj el a háziorvosodhoz, (sajnos itt már sok {háziorvossal} elégedetlen megjegyzéssel találkoztam), és kérj egy beutalót a neurológiára.

Ragaszkodj a panaszaidhoz, ha a háziorvos hozzá állása is gondot jelent, és ne gyre el tőle neurológiai beutaló nélkül.

2019. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hm ezért megérte kiírni ezt a kérdést, neurológusra egyáltalán nem gondoltam, köszönöm elmegyek a háziorvoshoz.
2019. nov. 29. 20:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Momdjuk itt nem biztos, hogy rossz a háziorvos. Első körben én is fül-orr-gégészhez küldtem volna. Most viszont, hogy már ott kizárták a dolgaikat, maradt a neuró mint lehetőség.

Továbbá háziorvos szakorvosjelöltként meg kell védenem a kollégákat, sajnos iszonyat kevesen vagyunk és a társaság majdnem fele nyugdíjas korú,nyugdíjba viszont nem tudnak menni, mert nincs aki átvenné a helyüket. Sajnos ez egyre rosszabb lesz, mert állambácsi semmibeveszi a háziorvos kollégákat. Szóval erről is a mocsok politikusok tehetnek. :-D

2019. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem a háziorvos küldött, a fül-orr gégére magamtól mentem mert tudtam, hogy oda nem kell beutaló és úgy okoskodtam, hogy a nyelv-fül területtel ők foglalkoznak elsősorban:)
2019. nov. 29. 21:18
 9/11 anonim ***** válasza:

T.:#7. #5 vagyok.

Nem álltalánositani akartam (bár a válaszban sem utal erre semmi), csak az oldalon feltett kérdések, és válaszok alapján fogalmaztam így.

Vannak nagyon jó háziorvosok, én is ragaszkodom a sajátomhoz (7 éve költöztünk, de a háziorvost megtartottuk, inkább megyek hozzá, {bár messzeb van} mint az itteni)

A kérdésből nem derült ki, hogy a háziorvossal van-e a baj, de szerencsére nem.

Ennek örülök, és sok sikert neked.

2019. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Kedves előző, nekem az ötös válaszoddal sem volt semmi bajom, sajnos van benne igazság. Én csak leírtam, a betegek által tapasztalt problémák hátterét a másik oldalról. Sajnos ha így megy minden tovább, mint most, akkor pár éven belül össze fog omlani a teljes alapellátás. De legalább a focistáink nagyon szép stadionokban kapnak ki. :-D
2019. nov. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!